Válečníci po nezvládnutém finálovém boji s Orly končí v Hyundai F-4 na druhé příčce…

prostejovAriete Prostějov vs BK Děčín – 84:51 (20:12, 36:29, 63:35)
Děčínské družině scházel kvůli problémům s kolenem guard Pavel Bosák. Naopak prostějovský tým nastoupil v nejsilnějším možném složení se všemi svými oporami.

Prostějov – Marko, Slezák, Talley, Nečas, Švrdlík
Děčín – Vyoral, Stria, Bažant, Landa, Houška

Prostějovští vstoupili do utkání ve svižnějším tempu a navíc využili v úvodu své přesnější mušky. Z této převahy vytěžili svěřenci Zbyňka Cholevy až osmibodové vedení, do kterého je posunul v závěru 6. minuty košem s faulem na 12:4 Kamil Švrdlík. Válečníci následně sice manko stáhli, ale Hanáci si v závěru úvodní periody vzali osmibodové vedení zpět. Do druhé periody se vstupovalo za stavu 20:12 a v závěru minuty 14. se po dalším „and onu“ Orlů, tentokrát v podání jiného forwarda, Jana Tomance, soupeř odpoutal na dvouciferný rozdíl – 26:14. V následné zhruba tříminutové pasáži však vzali děčínští hráči otěže zápasu do svých rukou a díky šňůře 10:0 korunované v polovině 16. dopíchnutím Jirky Jelínka se přitáhli na dostřel jediného koše – 26:24. Ještě v závěru 17. byl rozdíl ve skóre pouze jednobodový, ale v samém závěru prvního poločasu měli opět hráči Ariete, kteří tak do kabin odcházeli spokojenější se sedmibodovým vedením v zádech za stavu 36:29.

Po návratu ze šaten měli na kurtu drtivou převahu Orli, kteří využili střelecké impotence děčínské družiny. Válečníci vstřelili ve třetí periodě pouhých 6 punktů, naopak Hanáci jich nasázeli 27! Prostějovský náskok postupně narůstal a přes dvacetibodovou hranici se přehoupl v polovině 28. po dvou úspěšných šestkách Kouřila na 54:33. Tečku za třetí desetiminutovkou udělal šťastnou trefou se sirénou, navíc o desku, kapitán Orlů a MVP celého Hyundai F-4 ČP Radek Nečas, a do posledního kvartálu se vstupovalo za stavu 63:35. V poslední čtvrtině už k žádnému zdramatizování utkání nedošlo a Válečníci tak po porážce 51:84 obsadili v Hyundai F-4 Českého poháru druhou příčku.

Body: Talley 22 (9 doskoků a 5 získaných faulů; trojky 5/3; efektivita 31), Švrdlík 13 (5 získaných faulů), Nečas 10 (8 doskoků), Tomanec 9, Slezák 8, Kouřil 7 (6 plusových faulů), Mrviš a O. Peterka po 6, Šteffel 3, Marko 0 (ale 6 doskoků a 4 asistence) – Jelínek 13 (9 doskoků – 4 útočné), Kaša a Tucker po 8, Stria 6, Vyoral 5, Houška 4 (5 získaných faulů), Bažant 2 (6 doskoků), Landa a Linhart po 2, Hendrych 1; střelba 3 b.: 23/6 – 23/6; střelba 2 b.: 42/22 – 38/11; TH: 34/22 – 13/11; doskoky: 39:34 (útočné 10:13); asistence: 13:6; chyby: 20:29; ztráty: 14:20; validita: 99:27; počet diváků: 1100.

Pavel Budínský (kormidelník Děčína): „Ten výsledek je krutý. Jen chvilku jsme byli vyrovnaným partnerem. Bohužel jsme dnes hráli špatně. Prostějov hrál agresivně od začátku. My jsme vydrželi první poločas na sedmi bodech. Nástup do třetí čtvrtiny nás dostal na kolena a z nich jsme se už nezvedli. Máme zápasy, kdy nedáváme – a pak těžko hledáme někoho, kdo by to otáčel. Soupeř naopak byl sebevědomý a hrál výborně. Gratulace.“

Zbyněk Choleva (kouč Prostějova): „Já na ty trofej moc nejsem, ale je to vynikající pocit. Prostějov o ni dlouho usiloval a teď ji máme tady, byť si na ni hodně brousil zuby Děčín. Možná to přebrousil až moc. Přes Brno jsme možná dnes měli víc energie. Slavíme a jsme za to hrozně rádi. Je to teď pro Prostějov událost, ale sezona nekončí a chceme být co nejvýš v Kooperativa NBL.“