Z Plzně si odvážíme velmi cenné dva body

Náš celek hned od úvodu utkání začal potvrzovat roli favorita – prvních pět bodů na naší straně zaznamenal Alič, a když se k němu přidali svými příspěvky i Jakub Houška se Sandersem, vzal si již v polovině 3. minuty za stavu 2:9 domácí lodivod Dominik Feštr první oddechový čas. Po něm děčínský ofenzivní tlak trochu ustrnul, přesto si Děčané stále v poklidu udržovali vedení, které bylo na konci 7. minuty šestibodové – 7:13. Do konce první desetiminutovky se nakonec ještě o jeden bodík smrsklo i díky Václavu Honomichlovi, který svým košem první čtvrtku uzavíral na 13:18.

I do druhého kvartálu měli naši basketbalisté bleskový nástup a během necelé minuty se naše vedení vyšplhalo na dvoucifernou hodnotu díky trojce Strii a koši Sanderse – 13:23. Na konci 14. minuty se sice prosadil Ladislav Tóth, přesto pouze korigoval na 18:28. Snaha domácích o snížení manka byla markantní, ale i díky pevné děčínské defenzivě zůstala pouze v rovině teorie a Pavel Houška posledním košem první dvacetiminutovky určil poločasový stav na příznivých 39:29 pro svůj celek.

Oba týmy jako by však v kabině pozapomněly střelecký prach – po 50 vteřinách druhé půle zvyšoval sice na 29:43 Alič, to však ale byl na dlouhých téměř 6! minut poslední bodový příspěvek obou mančaftů, takže i na konci 27. minuty platilo stále stejné skóre. Rychleji se po tomto „bodovém time-outu“ obou celků probudili borci Děčína, jejichž vedení se na konci 27. minuty vyšplhalo po koši Landy na sedmnáct bodů – 31:48. Domácí to však na lopatky nepoložilo: závěr třetí desetiminutovky si pod taktovku vzala trojice domácích nadějí Šmíd, Suchý a Honomichl, jejichž bodové příspěvky držely Lokomotivu stále ve hře o dva body – po třech čtvrtinách svítil na tabuli stav 38:50.

Děčínští hráči však neponechali nic náhodě a v závěrečném kvartálu nepříjemně dotírajícímu soupeři brzy odskočili na rozhodující rozdíl – nejprve se na konci 32. minuty prosadil zpoza trojkového oblouku Boyer – 41:57, aby sice o čtyři minuty později proměnil jeden trestný hod Vrubl, přesto snižoval pouze na rozdíl sedmnácti bodů – 46:63, což jasně demonstruje děčínskou převahu a vysoký (i rozhodující) náskok v této fázi zápasu. Naši hráči si tedy v poklidu závěr utkání pohlídali a konečnou podobu výsledku dala proměněná šestka Pomikálka, která stanovila závěrečné skóre na 67:52 pro Děčín.

Základní sestavy: Plzeň – Vrubl, Kozlík, L. Tóth, Pecka, Kovanda
Děčín – Sanders, Stria, Alič, J. Houška, P. Houška

Statistické údaje:
Střelci:
L. Tóth 12 (+ 5 doskoků), Honomichl 9, Kozlík 6, Kovanda 5 (+ 5 doskoků), Kubizňák 4, Lenhart 4, Pecka 4, Šmíd 4, Suchý 3, Vrubl 1 – Alič 15, P. Houška 13 (+ 3 získané míče), Stria 9 (trojky 5/3), Pomikálek 8, Sanders 8 (+ 6 doskoků, 4 asistence, 4 získané míče i fauly), Boyer 5 (+ 4 asistence), Landa 3, J. Houška 2, Jiříček 2, Žampach 2, Williams 0 (ale 6 doskoků); střelba 3 b.: 10/1 – 15/4; střelba 2 b.: 51/19 – 49/24; TH: 17/11 – 10/7; doskoky: 28:40 (útočné 6:6);chyby: 18:20.