Repríza minulého finále pro Nymburk

nymburkČEZ Basketball Nymburk vs BK Armex Děčín – 88:39 (31:5 52:16 69:29)
Sobotní zápas byl opakováním posledního finále KNBL a opět zvítězil Nymburk, který tak vyhrál i pátý duel sezóny.
Domácí třináctinásobní mistři ČR vstoupili do zápasu velmi koncentrovaně a první tři útoky proměnili v body – 7:0. Pak se prosadili i naši (nastoupil i uzdravený Šimon Ježek), když J. Houška z šestek snížil na 7:2, ale to bylo ze strany Válečníků na dlouhých šest minut vše a výborně hrající domácí utekli na 24:2. Nymburk byl nebezpečný z pod koše, z dlouhé vzdálenosti, z brejků i dobře bránil a naši měli na vše velmi málo času. Jediné body Děčína ze hry v první periodě obstarala trojka Vyorala, a do druhé desetiminutovky se šlo za stavu 31:5! V ní se Válečníci přece jen zlepšili v obraně, nedovolovali soupeři tak snadno skórovat (J. Houška si připsal dva bloky), sami předvedli několik dobrých útoků a poměrně dlouho drželi bodově krok. V závěru první půle však přišlo několik nepřesností, které Nymburští okamžitě potrestali a do kabin odcházeli za stavu 52:16. Děčín měl slabé procento střelby, pouhých 16 %, naopak domácí 59 %.
Druhý poločas začaly koše Vyorala a Bažanta, domácí však ihned kontrovali slepenými trojkami Allena, který pak přidal ještě jednu šestku – 59:20. Naši se bodově prosadili až po dalších pěti minutách, kdy skórovali J. Houška a Pomikálek. Další body Děčína pak přišly těsně před přestávkou a určily dílčí stav 69:29. V závěrečné periodě se naši opět střelecky trápili, sice Nymburk znovu udrželi pod hranicí 20 vstřelených bodů, ale ten si přesto došel pro zatím nejpřesvědčivější vítězství v sezóně – 88:39.

Děčín se celý zápas pral s úspěšností střelby (dal jen jednu trojku), která byla nakonec 24 %, oproti 48 % domácích. Válečníci měli také více ztrát, méně asistencí… Zkrátka Nymburk byl lepší a potvrdil roli největšího favorita.

„Nymburk nám ukázal svoji sílu. Nastoupil na nás velmi koncentrovaný, plný sil, s veškerou energií a vůlí ukázat, kdo je ve Sportovním centru pánem. Ač je třeba respektovat jejich kvalitu, my jsme to domácím příliš usnadnili. V útoku jsme působili ustrašeným dojmem, v obraně jsme nebyli včas a na obou polovinách jsme byli nedůrazní a málo agresivní,“ řekl po utkání sportovní manažer BK ARMEX Děčín, Jakub Důra, který také burcuje na další duel: „Rychle se musíme oklepat a zlepšit všechny herní prvky, abychom už v pondělí zvládli zápas s Opavou.“.

ČEZ Basketball Nymburk – BK ARMEX Děčín 88:39

Body Děčína: Pomikálek 9 (5 doskoků), P. Houška 8 (9 doskoků), J. Houška 6 (6 doskoků), Vyoral 5 (1x 3), Bažant 4, Šiška 2, Krakovič 2, Kroutil 2, Ježek 1, Landa 0, Gavenda 0.
Body Nymburku: Allen 16 (2x 3), Sant-Roos 12 (1x 3, 10 doskoků, 5 asistencí), Meier 12 (2x 3, 6 doskoků), Peterka 9, Pumprla 9 (1x 3), Hruban 9 (1), Svoboda 8 (2), Welsch 4, Benda 4, Lawrence 3 (5 asistencí), Kříž 2, Ibekwe 0 (6 doskoků, 4 bloky).
Střelba za 2 body 27/47:14/44, za 3 body 9/28:1/18, TH 7/9:8/10. Doskoky 46:40 (útočné 11:13), asistence 21:10, ztráty 14:23, fauly 15:14.

Čtvrtiny 31:5, 21:11, 17:13, 19:10

Pavel Budínský, trenér Děčína: „Komentovat takové utkání je pro trenéra vždy těžké. Stydím se za to, co jsme zde dnes předvedli. Měl jsem pocit, že proti Nymburku trénuji tým U11, protože hned od začátku jsme hráli naivně, jemně, nedůrazně a vůbec jsme nestíhali rychlosti, kterou hrál Nymburk. Už po první čtvrtině bylo jedinou otázkou skóre.“

Ronen Ginzburg, trenér Nymburku: „Utkání jsme kontrolovali od samého začátku. Víme, že Děčín je dobrý tým, ale v úvodu udělal několik ztrát, nám se povedlo několik rychlých protiútoků, což určilo ráz zápasu.“