Bez tří „věží“ to nešlo. Válečníci nestačili v derby na Ústí nad Labem

sluneta-usti-nad-labem-vs-bk-decinSLUNETA Ústí nad Labem vs BK Armex Děčín – 111:77 (28:25, 55:49, 88:61)
Ústeckému kouči chyběl v sestavě zraněný křídelník Vladimír Hejl. Děčínský celek nastoupil do čtvrtého severočeského derby v letošní sezoně bez tří podkošových hráčů (Jakuba Houšky, Jiřího Jelínka a Roberta Landy), které také trápí zranění.

Ústí – Čarnecký, Bosák, Barham, Pecka, Abercrombie
Děčín – Šiška, Kroutil, Stria, Pomikálek, Carter

Utkání začalo v poměrně svižném tempu a skóre narůstalo od začátku také rychlým tempem. Na startu mače trápil děčínskou „defe“ těžkotonážní centr Cory Abercrombie (za první čtvrtinu nasázel 9 bodů) a i díky němu si Pandy vypracovaly slušný náskok, který se postupně vyšplhal až na devět punktů. Své manko ovšem Děčínští v závěru úvodního herního období snížili, když tečku za úvodní periodou udělal těsně před jejím koncem trojkou na 28:25 Lukáš Bažant. Průběh druhé čtvrtiny se nesl v podobném duchu, když skóre se často přelévalo ze strany na stranu a ani jednomu ze soupeřů se v této sekvenci hry nepovedlo odskočit na větší bodový rozdíl… Závěr prvního poločasu si nakonec vzaly pod svou taktovku Pandy, konkrétně Michal Čarnecký, jehož trojka s klaksonem uzavřela skóre první půle na 55:49.

V ofenzivním trendu pokračovali domácí hráči i na startu druhé dvacetiminutovky, když je táhl především „nezastavitelný“ a s ledovým klidem i přesností snajpra mířící Andrew Barham. Naopak Tomáš Vyoral a spol. bohužel identitu hry z prvního poločasu do toho druhého nepřenesli a domácí využívali každé chyby, ztráty i skuliny v děčínské obraně. Z tohoto průběhu rezonovalo jednoznačné vedení Ústí, které jen podtrhl závěrečný koš třetí periody z produkce Pavla Bosáka po úniku dvou na jednoho, kterým uzavřel průběžný stav na 88:61 (třetí kvartál ovládli Čarnecký a spol. 33:12, druhou půli pak celkově 56:28). Jak bylo nastíněno, v poslední čtvrtině řádné hrací doby se již na ústeckém kurtu nic podstatného neudálo, domácí byli i nadále velmi efektivní na útočné polovině a po výhře 111:77 se tak i nadále drží v boji o play-off.

Body: Bosák 24, Barham 22 (z pole 12/9, trojky 7/4; užitečnost 30), Anthony 17 (6 získaných faulů a 5 asistencí; TH 7/7), Jiříček 16 (9 doskoků – 4 útočné), Abercrombie 13, Čarnecký 7 (10 asistencí), Pecka 6, Votroubek 4 (5 asistencí), Emerson 2 – Carter 18 (z pole 10/7, dvojky 9/6; 5 ztrát), Pomikálek 12, Vyoral 10 (5 F+), Bažant 9, Ježek 8, Šiška 7, Musel a Stria po 5, Kroutil 3; střelba 3 b.: 15/6 – 22/7; střelba 2 b.: 58/40 (69%) – 36/20; TH: 15/13 – 22/16; doskoky: 39:25 (útočné 12:8); chyby: 20:21; ztráty: 14:22; asistence: 29:16; týmová efektivita: 153:63; počet diváků: 1350.