Mikulášovický triatlon

triadeV sobotu 27.6 proběhl na zatopeném lomu v Mikulášovicích již druhý ročník mikulášovického triatlonu“ na ostří nože“ pořádaný triatlonovým oddílem Triade Děčín. Na start letošního ročníku nastoupilo třicet závodníků, vesměs zkušených triatlonistů a účastníků daleko náročnějších závodů typu Iron Man či Norseman. O to více potěšila organizátory slova chvály ze strany účastníků na náročnost cyklistické i běžecké trati, které vedly nádherným okolím Mikulášovic a Velkého Šenova. Závodníci absolvovali 300 m plavání, 15 km na horském kole a 5 km běhu. Startovalo se intervalovým způsobem a nejrychleji si s celou tratí poradil Tomáš Kolařík z oddílu Cyklorenova Cvikov ( čas 1 : 04 : 49 ) V „ostré“ konkurenci zkušených triatlonových harcovníků se ale neztratili ani místní závodníci Pavlína Trojanová ( krásné 2. místo v kategorii ženy 19 – 39 let ) a Jan Strakoš (5.místo v kategorii muži 19 – 39 let ) Nutno podotknout, že pro Pavlínu Trojanovou to byla i triatlonová premiéra. Vítězové jednotlivých kategorií obdrželi krásné nože věnované firmou Mikov a namísto medailí jim byla na krk pověšena známá rybička. Maskotem závodu se stal exemplář raka říčního jménem Mikuláš, který veškeré dění bedlivě sledoval z nádoby u stupně vítězů. Po vyhlášení byl ovšem opět puštěn do zatopeného lomu. Výtěžek ze startovného bude opět použit na obnovení populace tohoto raka, který se v zatopeném lomu vyskytuje. Celá akce byla zakončena příjemnou afterpárty u ohně a grilovaného krocana, kterého pro závodníky připravil excelentní kuchař Vráťa Krečmar.