Z Kolína odjíždíme letos i podruhé s nepořízenou…

BC Kolín vs BK Děčín – 85:81 pp (13:18, 39:40, 62:56, 74:74)
Kolínský kouč Predrag Benáček nemohl v utkání počítat se službami svého syna, pivota Uroše Benáčka; děčínský kormidelník postrádal v sestavě křídelníka Adama Žampacha, ale mohl již počítat s druhým elitním rozehrávačem Johnem Boyerem, který se po delším zranění objevil na hřišti a odehrál necelé dvě minuty.

Skóre utkání otevřel pro svůj tým stylově – trojkou – kapitán David Machač (3:0). Naši hráči však nepřipustili žádný trvalejší tlak Polabanů v úvodu prvního kvartálu a se svým sokem hráli v prvních minutách naprosto vyrovnanou partii. Naopak sami začali tahat za delší konec provazu a výsledkem bylo šestibodové vedení na začátku 8. minuty po koši Burkea – 7:13. Závěr prvního kvartálu byl celkově plně v režii děčínského celku; mírně zkorigovat průběžný stav se však podařilo slovenskému reprezentantovi Markovi, jehož koš 33 vteřin před koncem první čtvrtky určil průběžný stav na 13:18.

Vstup do druhé desetiminutovky jsme měli tragický, když Zuzák trojkou a opět aktivní Marko košem s faulem otáčeli stav na 19:18. Oklepali jsme se však naštěstí rychle a o minutu později po trefě Pavla Houšky zpoza perimetru jsme opět vedli pětibodovým rozdílem – 19:24. Ještě v 15. minutě po Burkeově trojce jsme vedli vyšším rozdílem (23:29), ale další šestibodová série Kolína zminimalizovala na konci 16. minuty náš náskok opět na jediný bodík – 29:30. Amesovi a spol. se sice podařilo i strhnout vedení na svou stranu, ale poslední slovo v první půli měl Ell Sanders, díky jehož koši jsme odcházeli do kabin s jednobodovým vedením – 39:40.

Po návratu ze šaten jsme navýšili ve 22. minutě své vedení na pět bodů – 40:45, ale to byla na delší dobu poslední radost našeho celku; po další sérii 7:0 otáčel na konci 24. minuty kapitán Kolíňanů Machač na 47:45 a domácí byli rázem ve velkém „laufu“. Jejich vedení se během třetí periody vyšplhalo až na devět bodů, ale do dvouciferného a většího trháku jsme naštěstí! svého soka nepustili. Naopak stejně jako za prvním poločasem, tak i za třetí čtvrtkou udělal tečku „starý lišák“ v děčínských barvách Ell, který vykřesal naději do poslední čtvrtiny a snížil vedení soupeře na šest bodů – 62:56.

Jeho bodový příspěvek jako by opravdu vlil našim hráčům novou krev do žil – ti doslova utekli ve třetí čtvrce hrobníkovi z lopaty a v závěrečném kvartálu začali svého soka opět trápit! Ve 35. minutě se Válečníci díky dvěma šestkám Pavla Houšky přiblížili na dostřel tří bodů – 65:62, aby na konci minuty 37. otáčel Lubo Stria stav na 68:69 a náhle se euforie spojená s optimismem a větším sebevědomím přesunula na naši střídačku. V bojovně laděných a vyrovnaných špílech nebývá o výsledku rozhodnuto do posledních vteřin a tak tomu bylo i v kolínského hale Spojů – 36 vteřin před koncem se prosadil rozehrávač Ames a posunul svůj mančaft blíže ke dvěma bodům – 74:72; na děčínské straně však vzal odpovědnost na svá bedra opět Lubo a 19 vteřin před závěrečnou sirénou srovnal na 74:74. Ve zbývajícím čase se ani jeden z týmů již střelecky neprosadil a tak se za vyrovnaného stavu šlo do prodloužení!

Do „overtimu“ vstoupili díky Machačovi lépe domácí, jejichž obranu z děčínské strany nejvíce (a téměř jako jediný) trápil reprezentant Pavel Houška, který čtyřmi proměněnými trestnými hody během první minuty a půl držel akcie našeho celku vysoko (průběžný stav byl 80:78). Bohužel se k němu nikdo ze spoluhráčů nepřidával a tak 1:18 před koncem prvního prodloužení zvyšoval Ames již na 84:79 a s naším celkem to již vypadalo bledě. Jiskřičku naděje vykřesal koš Pomikálka 52 vteřin před závěrem – 84:81, ale víc jsme již bohužel nestihli…. Pro nás smutnou tečku za zápasem udělal trestný hod Zuzáka, který určil konečný stav na 85:81 pro svěřence Predraga Benáčka.

Statistické údaje:
Střelci: Ames 21 (+ 6 zisků/7 ztrát a 5 získaných faulů; dvojky 6/6), Machač 16, Marko 15 (TH 5/5), Jelínek 10 (+ 6 doskoků), Zuzák 9, Field 6, Barnes 5 (+ 6 asistencí), Ličartovský 3 – Sanders 21 (+ 5 asistencí i získaných faulů; TH 6/6), P. Houška 17 (+ 9 doskoků a 5 získaných faulů), Stria 14, Pomikálek 8 (+ 3 bloky), Alič 8,Burke 7 (+ 6 doskoků), J. Houška 6 (+ 7 doskoků a 5 získaných faulů) ; střelba 2 b.: 44/26 – 34/15; střelba 3 b.: 20/5 – 28/9; TH: 28/18 – 32/24; doskoky: 30:39 (útočné 5:9); chyby: 26:24; ztráty: 15:18; validita: 84:80.