Rubriky
Zprávy

Děčínští záchranáři vyráží k pacientům z nové základny

zachranka otevreniZdravotnická záchranná stanice v Děčíně má nové působiště. Před několika týdny začaly sanitky se zdravotníky vyrážet ze základny v Ovocné ulici, tu pro ně vybudoval Ústecký kraj. Hejtman Oldřich Bubeníček spolu s náměstkem Stanislavem Rybákem a primátorkou města Děčín Marií Blažkovou včera při slavnostním uvedení do provozu záchranářům popřáli co nejvíce úspěchů v jejich záslužné práci a spokojenost s novým prostředím, kde už je nebude ohrožovat velká voda.

Z původních budov přepravní zdravotnické služby, které stály v místě dnešní základny, zůstaly při rekonstrukci jen obvodové zdi. Přibyla k nim přístavba s garážemi pro sanitky a moderní zázemí pro lékaře, zdravotní sestry a další personál. K dispozici mají hned několik lékařských pokojů, sociální zařízení nebo vlastní myčku pro sanitky. Celkem šlo na tuto akci z rozpočtu Ústeckého kraje 20 799 857 korun. Děčínští záchranáři donedávna sídlili v budově spolu s hasičským záchranným sborem.

Záchranná zdravotnická služba v Děčíně už si zasloužila vlastní moderní prostory a jsem velmi rád, že dnes můžeme u této slavnostní chvíle být. V těchto místech budou chráněni i před případnými povodněmi a jen z této základny vyjíždí sanitky téměř do celé jižní části Děčínska,“ uvedl při otevření hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček. Ředitel Zdravotnické záchranné služby Ústeckého kraje Ilja Deyl všechny přítomné novou budovou i provedl. „Snažíme se neustále modernizovat zázemí i vybavení našich zdravotníků. Aktuálně chceme vozový park Zdravotnické záchranné služby Ústeckého kraje se rozšířit o 24 nových sanitek,“ popsal další plány na modernizaci vybavení ZZS náměstek hejtmana Stanislav Rybák. Nové vozy přijdou i s přístroji a dalším vybavením na zhruba 80,6 milionů korun. Evropské dotace pokryjí 85 procent nákladů. Zbylých 15 procent ve výši zhruba 12 milionů korun doplatí Ústecký kraj. Děčínská základna je další zmodernizovanou budovou pro zdravotnickou záchrannou stanici v Ústeckém kraji. Před nedávnem byla nově otevřena i výjezdová základna ZZS na Klínech.

Tisková zpráva Ústeckého kraje
Zdroj: Magistrát města Děčín