Rubriky
Zprávy

Nenápadní pomocníci udržují řeku čistou od odpadů

uklid_ČŠČeské Švýcarsko, 24. 7. 2013 – Sedm příznivců geocachingu se v sobotu, 20. července 2013 sešlo, aby pokračovali v úklidu říčky Kamenice od naplavených odpadů. Z oblasti Ferdinandovy soutěsky u Srbské Kamenice tentokrát vynesli 8 pytlů odpadu všeho druhu, z vody odstranili také množství plotového pletiva. Keškaři se k obdobným akcím scházejí pravidelně a významně tak přispívají k čistotě Kamenice v národním parku České Švýcarsko.

“Došli jsme až k místu zvanému Dostwand a odtud začali čistit koryto i oba břehy proti proudu, až ke kempu v Srbské Kamenici,” přibližuje jeden z organizátorů úklidů Petr Kočka.

“Odpady, které voda do národního parku přináší z měst a obcí, představují problém, který nás dlouhodobě trápí,” říká Pavel Benda, ředitel Správy Národního parku České Švýcarsko, a dodává: “Keškaři nám pomáhají tuto nepříjemnost na Kamenici významně řešit, nejcennější je právě pravidelnost, se kterou se úklidům věnují.”

Právě díky dobrovolníkům se návštěvníci národního parku setkávají s mnohem menším množstvím odpadů, než by tomu bylo bez jejich pomoci. Správa národního parku děkuje všem, kdo pomáhají park udržovat v čistotě a průběžně odstraňovat odpady jak z okolí turistických cest, tak i z vodních toků.

Zdroj: www.npcs.cz