Speciální jednotka na Šluknovsku má první muže, uspěla pětina uchazečů

Do pořádkové jednotky, jejíž zřízení slíbil starostům obcí na Šluknovsku policejní prezident Petr Lessy, už byli vybráni první uchazeči. Od února nastoupí do služby ve Varnsdorfu prvních deset příslušníků. Tvrdým výběrovým sítem však prošla jen pětina uchazečů.

„Od 1. února by mělo prvních deset lidí, ze kterých se bude jednotka rekrutovat, nastoupit do služby,“ řekl děčínský policejní mluvčí Vojtěch Haňka. Zatím budou sloužit na oddělení hlídkové služby ve Varnsdorfu, kde získají praxi.
Ne všichni zájemci prošli úplně všemi testy. Ty jsou totiž poměrně náročné. „Z první největší vlny zájemců testy prošla zhruba jen pětina lidí,“ přiblížil policejní mluvčí.

Možná také kvůli vysokému počtu neúspěchů není zájem o práci v jednotce zdaleka takový, jako při loňském listopadovém vyhlášení výběrového řízení. Nábor sice stále trvá, ale na policii už telefony nezvoní zdaleka tak často.

„Proti silnému začátku je nyní zájem zhruba o dvě třetiny nižší, ale další lidé se stále hlásí,“ popsal Haňka.

Objevili se podvodníci
Jak se ukazuje, zájem o tuto práci na severu Čech sice je, ale vhodných kandidátů není tolik. Aby přísné podmínky přijetí někteří uchazeči splnili, začaly se objevovat první případy pokusů o podvod. „U některých uchazečů jsme zjistili, že se snažili zatajit svoje různé delikty,“ popsal Haňka.

O podvodném jednání jednoho z uchazečů se přesvědčili i ve Varnsdorfu, kde nabírali sedm nových příslušníků městské policie. Jeden zájemce o práci strážníka neváhal padělat maturitní vysvědčení.

Policejní posily pomáhají udržovat pořádek na Šluknovsku od srpna. Jednotky odejdou až ve chvíli, kdy se dostatečně zacvičí 50 nový policistů, kteří na severu Čech začnou sloužit.
Zdroj: http://usti.idnes.cz/clanek.aspx?c=A120104_1710688_usti-zpravy_oks

 

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)