Rubriky
Zprávy

Propojení Labské stezky a cyklostezky Ploučnice bude hotové do konce roku

Labskou stezku a cyklostezku Ploučnice propojí nový úsek dlouhý cca 380 metrů, který nahradí část stávající cyklotrasy, která vede po frekventované silnici. Nyní totiž celý spoj mezi oběma cyklostezkami vede po komunikaci okolo Kauflandu a zimního stadionu.

„Tato trasa je využívána nejen místními pro cestu za prací a pro volnočasové aktivity, ale také cykloturisty. Díky novému propojení se zde budou cyklisti i pěší cítit mnohem bezpečněji,“ říká Ondřej Smíšek (Náš Děčín), náměstek primátora pro rozvoj města a IT.

Součástí stavby je i uložení kabelů, které propojí zimní stadion, aquapark a ZŠ Březová a budou sloužit pro fotovoltaiku a nové veřejné osvětlení cyklostezky. Stavba vyjde na 37,9 milionů Kč vč. DPH. Projekt Propojení Labské a Ploučnické cyklostezky, reg. číslo: CZ.06.06.01/00/22_066/0002486 je spolufinancován Evropskou unií, dotace ITI Ústecko-chomutovské aglomerace IROP činí 17,369 milionů Kč. Hotovo by mělo být do konce letošního roku.

Děčín je z hlediska cykloturistiky nejvýznamnějším městem v Ústeckém kraji, kde se křižují hned tři významné dálkové trasy. Labskou stezku navštíví denně až 2000 lidí. Na podzim navíc začne další dlouho plánovaná investice města – stavba lávky pro pěší a cyklisty, která bude zavěšená na železničním mostě a propojí pravý a levý břeh Děčína.

IROP CZ RO B C RGBLogo ITI UchA barevne 500x114

Zdroj: Magistrát města Děčín