Rubriky
Dětem Kultura

Zkraťte si čekání na Ježíška návštěvou zoo zdarma

Dárek v podobě volného vstupu přichystala pro své návštěvníky na Štědrý den děčínská zoologická zahrada. Jde o již tradiční akci, kterou zoo děkuje za přízeň návštěvníkům v uplynulém roce. Zoologická zahrada bude v tento den otevřena od 8 do 16 hodin, Expozice Rajské ostrovy bude ale po celý den uzavřena. Návštěvníci budou moci i letos přinášet potravinové dárky pro zvířata, které bude možné uložit do jesliček poblíž pokladny. Nejvhodnější je suché pečivo, zelenina, ovoce, zrní, oříšky, piškoty, ale případně i psí nebo kočičí konzervy.

„Pokud by ale lidé chtěli udělat zvířatům radost jinak, mohou se zapojit do akce Daruj hračku, kterou zoo připravila společně s portálem www.happyzoo.cz. Na jejich stránkách lze zakoupit vybrané zboží, které později poslouží při enrichmentu,“ vysvětlila mluvčí zoo Alena Houšková. Bližší info je k dispozici na www.zoodecin.cz.

Vstup zdarma nabídne zoologická zahrada i na Nový rok 1. 1. 2023. Příchozí si mohou po celý advent užít vánočně nasvícenou zoo s několika vánočními stromy a betlémem, jehož součástí je i schránka na dopisy pro Ježíška, kam mohou děti až do Štědrého dne nosit svá tajná přání.

Zoo připomíná, že do areálu zahrady je zakázán vstup se psy. Na místě bude po oba sváteční dny přítomen zaměstnanec, který bude dodržování tohoto pravidla kontrolovat.

Alena Houšková
Zoologická zahrada Děčín – Pastýřská stěna, příspěvková organizace