Medvědi bojovali, ale na Piráty nestačili

Třetí kolo 2. ligy je minulostí a Grizzly mají za sebou už druhé krajské derby v novém ročníku. Tentokrát na domácí půdě přivítali Piráty. Utkání mělo již od začátku vysoké tempo, což se projevilo i na konečném výsledku. Chomutov si postupně vytvořil čtyřbrankový náskok, nicméně Medvědy to nesrazilo a ve třetí třetině se díky bojovnému výkonu dostávali soupeři na dostřel. Tlak však otupily dva inkasované góly, které nakonec podtrhly porážku Děčína 4:8.

Úvodní minuty se hrály ve vysokém tempu a na první branku se nemuselo dlouho čekat. V čase 3:06 otevřeli skóre Piráti, když se prosadili ve svém oslabení. František Lukeš si vyměnil puk s Viktorem Hüblem a ten ho střelou poslal za záda Lukáše Lavingera – 0:1. Vyrovnání přišlo záhy a při přesilové hře, Tomáš Nezbeda krásně našel před bránou Aleše Macka, který se trefil přesně mezi nohy gólmana – 1:1. V čase 7:43 těžili z početní výhody i na druhé straně, Lukeš oslovil přihrávkou u tyčky čekajícího Jakuba Chrpu, jenž prostřelil brankáře – 1:2. V čase 14:45 soupeř opět trestal vyloučení Děčína, přesilovkovou kombinaci zakončil Tomáš Koblížek – 1:3. Další trefa Chomutova ze 17. minuty nemohla být pro hru vysokou holí uznána. V poslední minutě střílel z mezikruží Jakub Zajíček, ale proti němu se předvedl Lavinger a vyrazil puk na tyč.

Do druhé třetiny vstoupili lépe Piráti, kteří po 71 sekundách zvýšili svůj náskok. Milan Kostourek našel zpoza branky Jakuba Zajíčka a ten se v šanci nemýlil – 1:4. Ve 24. minutě jel sám na gólmana Kostourek, nicméně Lavinger se proti němu vyznamenal. V čase 24:57 přidal Chomutov na obrátkách a Tadeáš Svoboda střelou z hranice kruhy poslal kotouč do sítě – 1:5. V čase 28:13 využili dvojnásobnou přesilovku Medvědi, Tomáš Nezbeda oslovil přihrávkou přes brankoviště Tomáše Faigla, který neměl problém trefit odkrytou klec – 2:5. Hned na to mohl ještě snížit Martin Jursa, ovšem zamířil jen do tyče. Ve 34. minutě měl gólovku Zajíček, ale Michael Petrásek se včas přesunul a předvedl fantastický zákrok. V čase 34:14 navýšil skóre Martin Tůma, jenž proměnil situaci tři na dva – 2:6. V poslední minutě druhé části se hnali do přečíslení Jan Smola s Davidem Černým, jenže druhému jmenovanému přeskočil puk čepel.

Vstup do poslední třetiny vyšel Děčínu na výbornou. V čase 41:17 tečoval Aleš Macek nahození od modré za záda zaskočeného Horáka – 3:6. O tři minuty později pořádně šlápl do kroku Jan Smola a svůj únik zakončil střelou do horního rohu – 4:6. Hned v další akci se tváří tvář Petráskovi objevil Zajíček, avšak děčínský strážce svatyně ho vychytal. V čase 48:14 se povedlo Pirátům otupit tlak domácích, když se z úniku prosadil Petr Eret – 4:7. Za necelé dvě minuty na něho navázal Viktor Hübl, jenž potrestal špatnou rozehrávkou Medvědů – 4:8. Tento stav vydržel až do konce zápasu.

HC Děčín – Piráti Chomutov 4:8 (1:3, 1:3, 2:2)
Branky a asistence: 5. Macek (Nezbeda, D. Tůma), 29. Faigl (Nezbeda, D. Tůma), 42. Macek (Bartoň, Nezbeda), 45. Smola – 4. Hübl (Lukeš), 8. Chrpa (Lukeš, Hübl), 15. Koblížek (Eret), 22. Zajíček (Kostourek, Eret), 25. T. Svoboda (Lukeš, Hübl), 35. M. Tůma (Jouza, Putz), 49. Eret (Kostourek, Záruba), 50. Hübl

Sestava Děčína:
Lavinger (25.–54. Petrásek) – Brož (A), Bartoň, Kučera, Zedek, Hercík, Starý, – Tůma (A), Nezbeda, Faigl (C) – Sýkora, Jursa, Černý – Smola, Nowák, Macek – Chovanec

Sestava Pirátů:
Horák (45. Altrichter) – Kadeřávek, F. Hynek, Seemann, Záruba, Havel (A), Váchal, Filip – Lukeš (A), Hübl (C), T. Svoboda – Kostourek, Eret, Zajíček – Mála, Koblížek, Chrpa – M. Tůma, Putz, Jouza – Remeš

Ohlas trenéra David Švagrovského:
„Myslím, že jsme to udělali Chomutovu hrozně jednoduché. Pokaždé, když jsme se nadechli k lepšímu výkonu na ledě, srazila nás nějaká individuální chyba. Chomutov to samozřejmě trestá, což se i tentokrát potvrdilo. Ve třetí třetině jsme na ledě nechali všechno a chtěli se zápasem něco udělat, ale přišly dvě stejné chyby. Musíme se hodně rychle probrat a poučit, protože jinak to bude se všemi soupeři stejné. Podobné chyby nás sráží strašně dolů. Chomutov nás v některých pasážích přehrával a ukázal, kam patří.“