Rubriky
Politika Turisti Zprávy

Ministr životního prostředí Marian Jurečka navštívil správu NP České Švýcarsko

V úterý, 6. 12. 2022, navštívil Správu Národního parku České Švýcarsko v Krásné Lípě ministr životního prostředí Marian Jurečka, a to v doprovodu náměstka Tomáše Tesaře a kandidáta na post ministra ŽP Petra Hladíka. Společně s novým ředitelem správy parku Petrem Křížem jednali se starosty regionu, zástupci Ústeckého kraje a senátorem za Děčínsko Zbyňkem Linhartem.

Během debaty byly starostům představeny prioritní úkoly Správy NP České Švýcarsko pro obnovu území zasaženého letošním rozsáhlým požárem. Diskuse byla zaměřena na další postup při zpřístupňování turistických cílů, které jsou po požáru nedostupné, na otázky prevence vzniku obdobných požárních událostí v budoucnosti i další podporu podnikatelům v cestovním ruchu.

K výstupům jednání patří také vznik harmonogramu kroků nutných pro postupné zpřístupnění částí národního parku, které musely být z důvodu požáru i předchozí kůrovcové kalamity uzavřeny. Tento harmonogram má vzniknout do konce roku 2022.
Setkání ministra životního prostředí Mariana Jurečky se starosty Setkání ministra životního prostředí Mariana Jurečky a nově jmenovaného ředitele Správy Národního parku České Švýcarsko se starosty z regionu, zástupci Ústeckého kraje a senátorem za Děčínsko dne 6. 12. 2022. Foto: Tomáš Salov

Zdroj: www.npcs.cz