Rubriky
Dětem Sport Zprávy

Válečníci opět rozdávali dárky

Basketbalisté BK ARMEX Děčín mají za sebou tradiční předvánoční program, v jehož rámci navštěvují dětské domovy v Krásné Lípě a Krupce a také dětské oddělení děčínské nemocnice. Bohužel, současná protiepidemiologická opatření zasáhla do programu všech návštěv

V pondělí 6. prosince zavítali Válečníci na dětské oddělení děčínské nemocnice, kde se již dlouhé roky setkávají s nemocničním personálem i malými pacienty, jenž vánoční dobu musí bohužel trávit v péči lékařů. Letos se návštěva uskutečnila kvůli stávajícím opatřením a vzájemné bezpečnosti ve venkovním prostoru venku před vchodem na oddělení. Hráči Děčína opět přinesli několik dárků a podepsaný charitativní kalendář Koubasket na rok 2022. Ačkoliv setkání proběhlo v chladném počasí, neslo se v přátelském a pohodovém duchu. Zdravotnický personál obdaroval hráče za jejich laskavost malým pohoštěním a byl velice rád za pěkné rozptýlení v náročné době.

Po ukončení návštěvy nemocnice vyrazili Válečníci do Krupky. Ani zde nebyla umožněna návštěva vnitřních prostor, a tak se hráči a děti museli pobavit ve venkovním areálu dětského domova. Chyběl jindy tradiční stolní tenis a taneční vystoupení dětí.

„V současné době byly všechny naše návštěvy složitější, ale mi to bereme jako tradici a jsme rádi, že jsme je mohli uskutečnit. Do děčínské nemocnice jsme věnovali v minulé době dýchací přístroj pro děti a bylo fajn slyšet, že je využívaný a pomáhá dětem. Všechna setkání nám udělala radost, opět po roce jsme mohli prohodit pár slov s lidmi, kteří pomáhají ostatním. Většina lidí, s nimiž se setkáváme, sledují basketbal a naše výsledky, takže jsme samozřejmě hovořili také o nás. Bylo to opravdu moc příjemné,“ uvedl kapitán týmu Válečníků, Tomáš Pomikálek.

Poslední akcí Válečníků bylo předání dárků a finančního obnosu Dětskému domovu Krásná Lípa. Setkání proběhlo v pátek 10. prosince v ARMEX Sportcentru a za dětský domov se ho zúčastnila pouze ředitelka Sofie Wernerová. Ta přebrala od hráčů několik dárku a od zaměstnankyně Basketbalového klubu Děčín, Václavi Vaňkové, šek na 50 000 korun. Tuto velkorysou částku se rozhodla paní Vaňková věnovat ze svých prostředků, čímž v tento adventní čas ukázala, že dobro, laskavost, nesobeckost a chuť pomáhat ostatním jsou naštěstí stále mezi námi. A jak už to tak bývá u podobných darů, byl předán velmi skromně, bez okázalostí, bez zbytečných řečí.

„Každá tradice sebou nese nějakou jistotu. A jistota v době nejistoty je strašně důležitá. Takže když se nám hráči Děčína každý rok ozvou, že by chtěli obdarovat naše děti, máme z toho velikou radost. Neutuchajícího nadšení Válečníků pomáhat našemu dětskému domovu je v současné době něco, čeho si vážím opravdu nejvíc,“ řekla po předání dárků a šeku v ARMEX Sportcentru ředitelka, Sofie Wernerová, a pokračovala: „Bohužel, letošní předání dárků bylo takové neosobní, což je škoda. Hráči si s dětmi už vybudovali osobní vztahy a děti se na návštěvu moc těšily. Ale současná doba přináší toto odosobnění – výuka je online, my pracujeme také hodně z domova. Přesto vím, že až dárky přinesu do našeho domova, děti budou mít velikou radost. A za to patří Válečníkům veliký dík.“

Zdroj: BK Děčín