Rubriky
Sport Zprávy

Čtvrťáci přivezli podruhé pohár z Maďarska

O víkendu zajížděli hráči 4.třídy HC Děčín na turnaj do maďarského Dunaújvárose. Jedná se o jeden z největších a nejprestižnějších turnajů pro danou kategorii v Evropě. Na turnaji se potkalo celkem 14 družstev z Maďarska, Slovenska, Rumunska, České republiky a Slovinska. Nutno říct, že označení AAA, které tento turnaj měl se používá pro turnaje nejvyšší výkonnostní úrovně.

Turnaj probíhal systémem 2 skupin po 7 účastnících, kdy ve skupině se hrálo každý s každým a první 4 postupovali do bojů o 1. – 8. místo (finálová skupina) a 5. – 7. v základní tabulce pokračoval v bojích o 9. – 14. místo.
Děčín vstoupil do bojů proti Bánské Bystrici, která se hned v úvodu postarala o drobný šok, kdy po 3 minutách hry bylo skóre 0:3 v náš neprospěch. Bojovný duch a odhodlání však vedl k tomu, že se v jeho průběhu skóre vyrovnalo a ve druhé části utkání jej Děčín převážil na svou stranu. Vítězství to bylo první, těžké a velmi cenné.

V dalších utkáních nás čekali další soupeři jako Hoba Bratislava, Székesfehérvár, Kárpáty Farkasok, UTE Budapešť a HK Partyzan. V těchto utkáních jsme vždy byli dovednostně lépe připraveni, a tak se rodilo jedno vítězství za druhým. Na konci prvního hracího dne jsme měli plný počet 12 bodů a jistotu postupu do finálové skupiny z prvního místa, což bylo předzvěstí toho, že chlapci mohou druhý den napodobit svoje kamarády z klubu, kterým se tento turnaj podařilo vyhrát 3 roky zpět.

Po probuzení nás vítal svěží silný vítr, který jako by chtěl vdechnou sílu našemu družstvu do posledních bitev. Tento den nás čekali 4 utkání proti nejlepším 4 celkům z protější skupiny. Hned na úvod nás čekal dvojboj. Jako první jsme změřili síly s celkem MAC Budapešť, kde jsme na soupeře vlétli ve stylu nočního vichru a zapsali jsme si první dnešní vítězství. Ihned následoval souboj s rumunským celkem Czíksereda, který velmi trápil favority z protější skupiny. Náš agresivní rychlý přístup postupně lámal sebevědomí tohoto celku a konečný výsledek byl debaklem, který asi nikdo před začátkem utkání nečekal. Po tomto utkání již byla jistota „bedny“, avšak pro nás to byl první cíl, se kterým jsme na turnaj přijeli. Jako další jsme svedli souboj s druhým českým celkem Pilsen Wolves. Toto utkání dalo hráčům zabrat po fyzické stránce a trenérům po té psychické, avšak odhodlání zvítězit bylo nakonec větší na naší straně, a tak jsme ubojovali vítězství nejmenším možným rozdílem 5:4. Již jsme věděli, že to bude nejhůře druhé místo, ale ani to nás neuspokojilo a po obědě, kdy se servíroval řízek s hráškovou rýží jsme se připravovali na finálový souboj. Náš soupeř Vasas Budapešť do té doby také procházel turnajem bez ztráty kytičky, a tak to byl skutečně souboj toho „nejlepšího“ co turnaj mohl nabídnout.

Do utkání jsme vstoupili s vervou a nasazením nám vlastním a od prvních minut jsme utkání zvládli nejen po taktické, ale i dovednostní stránce. Poměrně záhy jsme vedli 3:0, což nám dodalo mírného klidu, avšak spousty šancí jsme nedokázali proměnit, a tak soupeř snížil. Ani to nám nevzalo pomyslný vítr z plachet a dokázali jsme přidávat další branky. Blížil se konec utkání a za stavu 6:1 soupeř „rezignoval“ na obrat a utkání dospělo do našeho vítězství. 10, 9, 8,…..3, 2, 1 a mohlo se slavit. Dokázali jsme to. Podruhé v historii tohoto turnaje, jehož 14. ročník právě skončil jsme dokázali vystoupat až na vrchol. Tentokráte však bez ztráty kytičky. Závěrečný ceremoniál tak byl odměnou pro všechny, kteří se tohoto turnaje zúčastnili.

Sestava HC Děčín: Štěpán Čtvrtník, Patrik Kukla, Nikolas Nygrýn, Richard Patrman, David Hašek, Jakub Šejc, Dominik Luka, Matěj Kubíska, Jaroslav Koval, Miroslav Koucký a Ondřej Růžička.
Trenéři: Jaroslav Hašek, Martin Luka, Karel Růžička a Ondřej Michálek

Všem, včetně našich rodičů v ochozech patří velké díky za povzbuzování a vzornou reprezentaci našeho klubu a přejeme mnoho úspěchů do dalších turnajů.

Zdroj: HC Děčín