Rubriky
Zprávy

Zpravodajství Policie České republiky

Recidivista vykradl dům
Z přečinů porušování domovní svobody, poškození cizí věci a krádeže byl obviněn třicetiletý recidivista, který je podezřelý, že v Děčíně vykradl rodinný dům. Vyšetřovatel ho viní z toho, že minulý týden vykopnul dveře do domu, který následně celý prohledal a odcizil z něj šperky, mobilní telefony, peníze a další věci v celkové výši přesahující deset tisíc korun. V minulosti třináctkrát odsouzený muž je vyšetřován na svobodě, v krajním případě mu hrozí až tříleté vězení.

Zloděj odcizil přepravky
Policisté pátrají po neznámém pachateli, který ve Šluknově vnikl na oplocenou zahradu rodinného domu, kde z přístřešku odcizil šest přepravek s prázdnými lahvemi od piva. Ve věci byly zahájeny úkony trestního řízení pro přečin porušování domovní svobody, za který trestní zákoník stanoví až dvouletý trest odnětí svobody.

Někdo ukradl tři králíky
Až tříletý trest odnětí svobody hrozí neznámému pachateli, který v Dolní Poustevně vnikl na pozemek, odkud ukradl tři králíky. O dva dny později zas na stejném pozemku neznámý zloděj vnikl do zahradní chaty, ze které odcizil solární nabíječku, autobaterii a nádobí. Celková škoda přesáhla pět tisíc korun, policisté případ prověřují jako přečiny krádeže a porušování domovní svobody.

13. října 2021, por. Bc. Daniel Vítek
tiskový mluvčí
Oddělení tisku a prevence