Rubriky
Kultura Zprávy

Město finančně podpořilo další letní kulturní akce

Jedenáct kulturních akcí finančně podpořilo město Děčín. Dotace do kultury schválili na červnovém zasedání zastupitelé města. Příspěvku se dočkají akce, jejichž uspořádání vyjde na více než padesát tisíc korun.

Šlo o rychlý proces, pořadatelé mohli podávat žádosti do 13. června.

„Žádosti jsme v radě městě a následně v zastupitelstvu schválili poté, co je operativně projednala a doporučila kulturní komise,“ říká náměstek primátora Martin Pošta, který má ve své gesci kulturu. „Cílem dotace, na kterou jsme z rozpočtu města vyhradili celkem půl milionů korun, je podpora kulturních akcí v Děčíně, a to takových, které přilákají všechny věkové kategorie,“ dodal.

Restart děčínské kultury poté, co se život v Česku vrací po pandemii do normálu, láká na řadu zajímavých akcí. Město podpoří například Dřevosochání k 350. letům Maxiček. Mezi další finančně podpořené projekty pak patří například Galerie Dlouhá jízda, seminář Vesmír pro všechny či Nábřeží žije!

„Nábřeží žije! je krásná ukázka toho, že lze kulturní akci pořádat i tam, kde se pracuje,“ dodává Martin Pošta. Na Labském nábřeží totiž probíhá rekonstrukce vodovodu a kanalizace.

Zdroj: Magistrát města Děčín