Rubriky
Zprávy

Události MP Děčín

Muž kouřem obtěžoval okolí
V sobotu v dopoledních hodinách během obchůzkové činnosti strážníci přijali oznámení od občana, který si stěžoval na štiplavý kouř, vycházející od zámeckého parku. Při prověrce oznámení hlídka zjistila muže, který na zahradě pálil mokré listí a další rostlinný odpad. Ten strážníky uvítal arogantním přístupem, ve kterém si postěžoval, že strážníci jsou na místě zcela zbyteční, jelikož o pálení ohně informoval prostřednictvím aplikace Evidence pálení Hasičský záchranný sbor. Při kontrole ale hlídka zjistila, že dotyčný místo nahlášených suchých dřevin pálil mokré listí a další odpad. Hlídka vše zadokumentovala a pro podezření z přestupkového jednání věc předala příslušnému správnímu orgánu.

Zákaz řízení muž nerespektoval
Hlídka strážníků během kontrolní činnosti v ulici Pohraniční si povšimla zaparkovaného vozidla Audi, o kterém z místní znalosti ví, že jej řídí osoba, které byl soudně uložen zákaz řízení všech motorových vozidel. Tuto informaci strážníci předali obsluze kamerového systému, která příslušné vozidlo začala sledovat. Zhruba po půl hodině operační důstojník předal informaci hlídce o tom, že do vozu nasedli dva lidé, kteří se sním rozjeli směrem do ulice 2. Polské armády. Zde strážníci vozidlo zastavili a u řidiče provedli kontrolu. Ta prokázala, že jejich podezření bylo na místě. Řidič skutečně řídil vozidlo i přes platný zákaz řízení, který mu soud uložil. Posléze se na místo na žádost strážníků dostavila hlídka Policie České republiky, která si věc převzala.

Útěk z výchovného ústavu chlapcům nevyšel
V úterý v ranních hodinách se na strážníky s žádostí o pomoc v pátrání po třech osobách obrátil zaměstnanec výchovného ústavu v Děčíně. Hlídce předal fotografie tří mladých chlapců a sdělil jim, že k útěku mělo dojít asi před hodinou. V odpoledních hodinách při kontrolní činnosti v ulici Resslova se strážníkům hledané chlapce podařilo vypátrat. Zadržení se obešlo bez použití donucovacích prostředků. Chlapce hlídka předala zaměstnanci výchovného ústavu.

Zdroj: MP Děčín