Rubriky
Zprávy

Zpravodajství Policie České republiky

Už je zase za mřížemi
Ve vazební věznici skončil 27letý recidivista, který byl obviněn z několika krádeží, kterých se dopustil ve Šluknově. Muž, který je na svobodě od konce loňského května, kdy naposledy opustil brány vězení, je podezřelý, že loni v listopadu odcizil v supermarketu osm lahví alkoholu v celkové hodnotě před dva tisíce korun. Před čtyřmi dny měl v ranních hodinách z neuzamčené kanceláře odcizit finanční hotovost a mobilní telefon, už po poledni kradl znovu v prodejně, kde z otevřené místnosti zaměstnanců ukradl dva tablety. Obviněnému, který bude na soud čekat za mřížemi, hrozí v případě uznání viny v krajním případě až osmiletý trest odnětí svobody.

Vykradený sklep
Policisté pátrají po neznámém pachateli, který ve Šluknově vykradl sklep. Vloupal se do uzamčené místnosti, odkud odcizil pračku, dvě jízdní kola a vysavač. Celková škoda byla vyčíslena na více jak pět tisíc korun, ve věci byly zahájeny úkony trestního řízení pro zločin krádeže.

Ke krádeži nedošlo
Začátkem února se na děčínské kolegy obrátila žena, která oznámila, že během nákupu, nebo na parkovišti ztratila svůj iPhone a zřejmě ho našel neznámý pachatel, který si přístroj v hodnotě téměř dvacet tisíc korun ponechal. Na základě oznámení policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu zatajení věci. Nakonec se ale ukázalo, že ke spáchání žádného protiprávního jednání nedošlo. Vybitý mobil totiž našla po několika dnech zapadlý ve svém autě, vzhledem k tomu, že nebyl porušen zákon, byl případ včera odložen.

26. února 2021, por. Bc. Daniel Vítek
tiskový mluvčí
Oddělení tisku a prevence