Rubriky
Zprávy

Zpravodajství Policie České republiky

Vloupání do ordinace
Počítače, monitory a externí disky, to je lup, který si odnesl neznámý zloděj ze zdravotnického zařízení na Šluknovsku. Předběžná škoda byla vyčíslena na osmdesát tisíc korun, policisté případ prověřují jako zločin krádeže a po odcizených věcech i zloději, kterému hrozí až osm let za mřížemi, intenzivně pátrají.

Vykradená chata
Rekreační chatu v České Kamenici navštívil o víkendu nezvaný host. Zatím neznámý pachatel poškodil vstupní dveře a okna a vloupal se do chaty, ze které odcizil řetězovou pilu na baterie. Celková škoda přesáhla částku 31 tisíc korun, ve věci byly zahájeny úkony trestního řízení pro zločin krádeže a přečin poškození cizí věci.

Krádeže ve Varnsdorfu
Z trestných činů krádeže a porušování domovní svobody je podezřelý neznámý pachatel, který ve Varnsdorfu vnikl na oplocený pozemek. Prohledal vozidlo, které bylo v objektu zaparkované a ukradl z něho auto kameru, z kůlny si pak odnesl nářadí a z přilehlého neobydleného objektu odcizil jízdní kolo. Celková škoda byla vyčíslena na více jak čtyřicet tisíc korun, zloději hrozí v případě dopadení až osmileté vězení.

Ve stejném městě došlo o víkendu i k další krádeži, neznámý zloděj vnikl na pozemek u rodinného domu, kde se vloupal do garáže a přístavku, majitel přišel o nářadí, sadu pneumatik a sněžnou frézu. Škoda byla vyčíslena na více jak 66 tisíc korun, policisté případ prověřují jako trestné činy krádeže a porušování domovní svobody.

7. prosince 2020, por. Bc. Daniel Vítek
tiskový mluvčí
Oddělení tisku a prevence