Rubriky
Kultura Sport Zprávy

Město Děčín po roce opět ocení nejlepší sportovce

Celkem 252 tisíc korun letos rozdělí město Děčín mezi nejlépe umístěné sportovce v roce 2020. Slavnostní předávání peněžitých odměn se odehrává každý rok v prosinci na zámku, letos však proběhne předání formou živého přenosu v pátek 18. prosince v 18 hodin. Přenosem provede moderátor Tomáš Kettner, město ho odvysílá z prostor nové obřadní síně v Podmoklech. Lidé ho budou živě moci sledovat na YouTube kanálu města Děčína. Později bude k dispozici i záznam z předávání.

„Je úžasné, že i přes komplikace a překážky, které letošní rok přinesl, se naši sportovci umístili na tak skvělých místech při reprezentaci města. Na nás nyní je, abychom se utkali při možnostech, jaké nyní jsou, s uspořádáním slavnostního ceremoniálu,“ říká Martin Pošta, náměstek primátora pro sport a kulturu.

Návrhy na ocenění sportovců dodaly sportovní kluby a tělovýchovné jednoty. Celkem se sešlo 105 návrhů, z nichž poté sportovní komise města vybrala 78 návrhů v těchto kategoriích: Sportovci do 18 let, a to jak jednotlivci, tak i kolektivy, dále Sportovci nad 18 let, a to opět jednotlivci a sportovní kolektivy, další kategorií jsou Trenéři mládeže, dále pak kategorie Za celoživotní činnost v oblasti sportu, kategorie Handicapovaný sportovec, a navrženo bylo také jedno mimořádné ocenění IN MEMORIAM.

Seznam navržených sportovců v první polovině prosince schválila rada města. Všichni ocenění se tak mohou těšit na finanční příspěvek v řádu několika tisíc korun. Jména oceněných se dozvíte při slavnostním ceremoniálu, jejich seznam vyjde také v prvním vydání lednového Zpravodaje a najdete ho také na webu Děčín sportuje.

Zdroj: Magistrát města Děčín