Obrat ve druhé půli přinesl Válečníkům výhru v derby

Ústí dorazilo do Děčína kompletní, ač pouze po několika společných tréninkových jednotkách. Všichni cizinci, včetně ex-děčínského Autreyho, se zapojili do hry. Trenéru Greplovi chyběl Tomáš Pomikálek. Děčín začal zápas třemi úspěšnými trojkami vedením 9:6. Hra se kouskovala už od 5.minuty, kdy Bobek další přesnou trojkou zvyšoval na stav 26:19 po 10 minutách. Ústí ve druhé čtvrtce přitvrdilo, začalo ukazovat svou útočnou sílu a Pecka svými deseti body ve druhém hracím období táhnul Slunetu. Děčín se naopak nedokázal dostat do hry a odolávat agresivnějšímu pojetí rivalů, takže v poločase svítilo na tabuli skóre s jasným vedením hostů – 41:56.

Druhý poločas začali Válečníci hodni svému názvu. Boj o každý míč, energie na obou polovinách hřiště, rychlé protiútoky, a ve 24. minutě stáhli manko na rozdíl jediné střely – 54:57. Ačkoli Šotnar dvěma trojkami držel Ústí ve vedení, v rozháraném konci třetí čtvrtiny zůstal Děčín v kontaktu díky desetibodové výhře v tomto hracím období… 67:72. Závěrečné dějství ukázalo mnoho pěkných basketbalových momentů. Děčínu začíná sezóna za dva a půl týdne, Sluneta má o sedm dní navíc. I tak byl k vidění basket pěkné NBL úrovně, kdy Děčín rozhodl udržením vysokého tempa v konci zápasu a zlomil odpor hostů na konečných 97:87.

BK ARMEX Děčín – Sluneta Ústí nad Labem 97:87
Body Děčína: Šiška 26, Ježek 20, Kroutil 12, Žikla 11, Mach 8, Kotásek 7, Bobek 5, Grunt a Skalička 4
Body Ústí: Karlovský 15, Šotnar a Hanes 13, Svejcar 12, Pecka 11, Autrey a Fait 6, Maděra 5, Sajin 4, David 2, Haiblík

Čtvrtiny: 25:19, 16:37, 26:16, 30:15

Rozhodčí: Vyklický Robert, Vošahlík Marek, Ulrych Lukáš

Zdroj: BK Děčín