Beksa přestřílela i přeskákala Válečníky

První polovinu základní části Kooperativa NBL zakončili Válečníci duelem v Pardubicích, které se v posledních zápasech rozehrály k výborným výkonům. A svoji kvalitu potvrdili i proti Děčínu, který se opět musel obejít bez pivotské dvojice Landa – Grunt, což je citelné oslabení.

Zápas začali ale lépe naši, kteří vedli 2:5 a 4:7, v polovině desetiminutovky pak po trefě Carlsona vyrovnávali na 11:11.Poté sice domácí utekli na 17:11, ale Válečníci zabrali a díky bodům Kroutila a Šišky otočili na 19:20. Po čtyřech bodech Feštra to bylo 23:24, ale poslední slovo patřilo pardubickému Kohoutovi, jenž upravil na 25:24. První čtvrtka tedy dávala děčínskému týmu naději, ve druhé však hráči Beksy využili střeleckého trápení Válečníků a získali vedení 31:24. První body našich tak obstaral až po třech minutách Pomikálek z trestných hodů, následně pak se Šiškou přitáhli svůj tým na rozdíl jediného bodu (31:30), ale otočit skóre se už nepovedlo. Naopak Pardubičtí minišňůrou 6:0 opět získali menší náskok a pak se jim dařilo na každý děčínský úspěch odpovědět stejnou mincí a ještě přidat něco málo na víc, takže poločas skončil 51:41.

Ve druhém poločase sledovali diváci vyrovnaný zápas, v němž ve třetí čtvrtce padlo jen málo bodů a Pardubice vedly před poslední částí 66:54. V ní se Válečníci snažili dostat pod hranici desetibodového manka, ale střelecky to nebylo stále ono, navíc domácí vždy v pravou chvíli zareagovali a postupně navyšovali své vedení až na 80:59. V závěru se však Pomikálek pěti a Autrey dvěma body postarali o snížení na 80:66, poslední slovo měl pak Žikla jenž upravil na konečných 84:69.

Válečníci zápas odmakali, celou dobu se snažili, bojovali, ale dnes jim trochu jakoby chyběla šťáva a nezasloužili si vyhrát. Domácí byli lepší ve střelbě za dva i tři body, kralovali na doskoku i asistencích a měli více bodů z druhých šancí i produktivnější lavičku. Sice vyrobili 18 ztrát, ale Děčín je nedokázal potrestat patřičným způsobem.

Lídrem našich byl Tomáš Pomikálek s 19 body, za ním pak Auttrey a Šiška.Na straně Pardubic byli hned pětice dvojciferných střelců, z nichž nejlepší byl Kohout se 17 body, Vyoral zaznamenal 16 bodů a 12 doskoků a Půlpán 10 bodů a 11 asistencí. Slanina nasbíral většinu svých bodů až v samém závěru, Švrdlík předvedl svůj standard.

Pardubice: Vyoral, Půlpán, Škranc, Nečas, Švrdlík
Děčín: Šiška, Ježek, Autrey, Carlson, Pomikálek

BK JIP Pardubice – BK ARMEX Děčín 84:69
Body Pardubic: Kohout 17 (3x 3), Vyoral 16 (2x 3, 12 doskoků), Slanina 10, Půlpán 10 (1x 3, 10 asistencí), Švrdlík 10, Škranc 8, Potoček 5 (1x 3), Nečas 5, Pavlovič 3 (1), Svoboda 0.
Body Děčína: Pomikálek 19 (2x 3), Šiška 14 (1), Autrey 11 (1x 3, 4 asistence), Kroutil 7 (1x 3), Feštr 7 (1),  Žikla 6, Carlson 5 (1x 3, 8 doskoků), Ježek 0, Skalička 0, Bobek 0.
Střelba za 2 body 20/35:16/31, za 3 body 8/20:7/27, TH 20/28:16/20. Doskoky 40:28 (útočné 11:7), asistence 27:16, ztráty 18:13, fauly 21:22.

Diváků: 1 089

Čtvrtiny: 25:24, 25:17, 15:13, 18:15