Pátá prohra v řadě, Děčín padl s Rodosem

Ve dvacátém kole druhé hokejové ligy přivítali na svém ledě hokejisté Děčína celek ze Dvora Králové. Stejně jako v Bílině Děčín vedl, ale nakonec se soupeřem padl. Medvědi tak zapsali pátou prohru v řadě za sebou.

První velká šance se zrodila v osmé minutě. Pavel Zajan v úniku dva na jednoho nechal vyniknout Josefa Čápa v brance Dvora. O chvilku později pak trefil tyč Jan Kaltenböck a série velkých šancí pak pokračovala na obou stranách dále, ale oba gólmani svými zákroky své týmy drželi. V osmnácté minutě poslal Zajan přihrávku na Filipa Inemana, před kterým na pravé straně chvíli zívala odkrytá branka Dvora, Čáp ale stihl zareagovat a jeho pokus tak zneškodnil. Na druhé straně se pak neprosadil Jiří Půhoný a stále se skóre neměnilo. A to ani pět vteřin před vypršením první části hry, kdy tvrdou ranou Oliverius neprostřelil brankáře Rodosu, jenž vytasil pohotový zákrok. První dějství tak gól nepřineslo a poprvé do kabin se šlo za stavu, jaký svítil na ukazateli skóre i před samotným duelem.

V úvodu druhé třetiny už se diváci v hledišti dočkali první branky. PATRIK BALCAR trefil odražený kotouč ke vzdálenější tyči a využil přesilovou hru – 1:0. Hosté se nesmířili s tímto stavem a zvyšovali tempo hry, k vyrovnání se ale zatím nedostali. V sedmatřicáté minutě se to hostům už povedlo. Dvě vteřiny po ubráněném oslabení prostřelil Lavingera DOMINIK ŠEDIVÝ a začínalo se znovu od začátku – 1:1. Od té chvíle bylo hostů plné kluziště, po smazání manka hrozili před děčínskou klecí, ale Lavinger se statečně v brankovišti držel. Osmadvacet vteřin před vypršením druhé periody byl hostující hráč v šanci před Lavingerem přidržen Vojtěchem Tůmou a nařízené trestné střílení pak proměnil VOJTĚCH PAVLAS – 1:2. Hosté tak gólem do šatny strhli vedení na svou stranu.

Úvod posledního dějství patřil hostům, kteří si vypracovali dvě velké šance, ale díky pohotovému Lavingerovi se jim nepovedlo vedení navýšit. O chvíli později měl dobrou šanci Ondřej Sýkora, který svižnou střelou prověřil Josefa Čápa. V jednapadesáté minutě vedl Dvůr Králové o dva góly. DOMINIK DUŠEK zblízka prostřelil domácího brankáře a dal tak klid na hostující hokejky – 1:3. Šest minut před koncem řádné hrací doby hned po vhazování dostal puk za Lavingera JIŘÍ PŮHONÝ a rázem měli hráči Rodosu tříbrankový náskok – 1:4. JAN SMOLA pak ještě vykřesal jiskru naděje, když rozvlnil síť za Čápem a dal se čekat domácí nápor – 2:4. Ten také přišel, další velkou šanci ale domácí nepřetavili v kontaktní gól. V závěru pak hosté pečetili svou výhru střelou do prázdné branky při powerplay Děčína, když JIŘÍ PŮHONÝ poslal puk ze středního pásma až za brankovou čáru – 2:5.

HC Děčín – HC RODOS Dvůr Králové 2:5 (0:0, 1:2, 1:3)
Branky a nahrávky: 23. Balcar (Loukota), 56. Smola (Faigl, Kuchynka) – 37. Šedivý (Hrazdira, Brokeš), 40. Havlas (TS), 51. Dušek (Půhoný), 54. Půhoný (Hoskovec), 60. Půhoný

Lavinger (Brňák) – Mareš, Kaltenböck, Loukota, Balcar, Tůma – Oliverius (C), Fojt, Hruška, Smola, Zajan (A), Chovanec, Kuchynka, Sýkora, Volráb, Ineman, Faigl, Arnold