Rubriky
Zprávy

Zpravodajství Policie České republiky

Kde je jeho zodpovědnost?
DĚČÍN – Třináctého května letošního roku se policejní inspektor děčínského obvodního oddělení rozhodl sdělit podezření ze spáchání přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání třiatřicetiletému řidiči osobního automobilu. Muž v polovině letošního dubna neodolal, a ačkoliv mu v těle kolovaly návykové látky, usedl za volant a projížděl ulicemi Děčína. V jedné z nich byl v dopoledních hodinách v neděli čtrnáctého dubna letošního roku zkontrolován policejní hlídkou. Během policejního zákroku vyšlo najevo, že řidič má vysloven platný zákaz řízení motorových vozidel, vozidlo je opatřeno nesprávnými registračními značkami a je pod vlivem opiátů. Vzápětí byl vyzván k lékařskému ošetření a k ukončení své jízdy. Dubnový prohřešek policisté zpracovali ve zkráceném přípravném řízení a postoupili k rukám státního zástupce.

Řídím-li, piju nealko
RUMBURK – Obdobným případem se zabývali také policisté z obvodního oddělení v Rumburku. Ve čtvrtek devátého května letošního roku pod jejich drobnohledem ulpěl pětačtyřicetiletý muž, jenž byl krátce před jednadvacátou hodinou kontrolován ve Šluknovské ulici v Rumburku. Řídil osobní automobil, ačkoliv nevlastní žádné řidičské oprávnění. Během orientační dechové zkoušky policisté zjistili, že kontrolovaný je pod vlivem alkoholu. Nedávný incident má dohru v podobě sdělení podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky, který byl ve zkráceném přípravném řízení předán také k rukám státního zástupce.

V garáži chybí věci
VARNSDORF- Zdejší strážci zákona v pondělí třináctého května letošního roku vyjížděli do ulice Petra Bezruče ve Varnsdorfu. V časných ranních hodinách mohlo v místní garáži dojít k přečinu krádeže, jelikož z ní v průběhu několika hodin zmizelo uskladněné pracovní nářadí a pánské jízdní kolo. Po sečtení všech chybějících položek se škoda vyšplhala až k částce 23.518,- Kč. Policisté napadené místo

Pouliční umění
DĚČÍN – Letos jedenáctého května byli policisté z děčínského obvodního oddělení přivoláni do Březové ulice v Děčíně. Na místních objektech se objevily nevítané graffiti. V pouličních výtvarných projevech jsou využity různé barvy, nápisy i obrazce. Změny nezaznamenaly nejen přilehlé domy v ulici, ale také zaparkovaná vozidla, oplocení, vrata a další místa. Policisté zatím způsobenou škodu zjišťují a sčítají. Na místo dorazil i policejní technik, který zaznamenal změny a ohledal posprejované objekty. Doposud zjištěné informace prověřují s ohledem na možný přečin poškození cizí věci.

Rozbitá výloha
DĚČÍN – Na děčínské policisty se během uplynulého víkendu obrátili také zástupci obchodní společnosti, která má na starosti obchod s drogerií v Řetězové ulici v Děčíně. Prodejna má rozbitou výlohu, k jejímuž poškození došlo pravděpodobně v noci z pátku na sobotu jedenáctého května letošního roku. Předběžná oprava může obchodní společnost vyjít až na čtyřicet tisíc českých korun. Nepříjemnost policisté prověřují s ohledem na poškození cizí věci.

Děčín 14. května 2019
por. Bc. Petra Trypesová
Oddělení tisku a prevence Děčín