Válečníci podlehli Rogašce i podruhé

basket kvalifikace_alesoPo dvou domácích zápasech evropského poháru Sixt Alpe Adria, ve kterých basketbalisté Děčína na své soupeře nestačili, vyrazili v pondělí do Slovinska s cílem pokusit se porazit domácí Rogašku a zachovat si naději na postup do play-off. To se sice nepovedlo, přesto Válečníci sehráli kvalitní zápas a ukázali se v dobrém světle.

Nástup do střetnutí se našim povedl, první koš dal Pomikálek, k němu se pak přidal J. Houška a tito dva zařídili vedení 9:11. Děčín hrál v útoku účelně, proměňoval své střely a po trefě Krakoviče vedl 11:13. Domácí pak sice vyrovnali na 15:15, ale body P. Houšky a Kroutila znamenaly vedení 15:19. V závěru první čtvrtky si však Rogaška pomohla trojkou a po koši s faulem Grušovnika vyhrála tuto fázi 21:19. Druhou desetiminutovku opět zahájil koš Pomikálka, v dalších minutách pak pokračovala vyrovnaná bitva a oba týmy odpovídaly na trefy soupeře. Rogaška vedla 26:21, jenže naši okamžitě kontrovali, a po trestných hodech Pomikálka to bylo 29:31. Slovinci znovu získali mírné vedení 36:31, ale přišla technická chyba Šakotiče (domácí se v této fázi hodně zlobili kvůli svým faulům), kterou Vyoral potrestal jednou šestkou a hned přidal trojku – 36:35. Poločas nakonec skončil vyrovnaně 38:37, a mohlo být ještě lépe, když v závěru se našim dobrým presinkem podařilo získat míč, ale Krakovič bohužel poslední střelu neproměnil.

Druhý poločas zahájil P. Houška a Válečníci vedli 38:39, to však bylo naposledy. V polovině této periody byl stav ještě vyrovnaný 43:43, pak se našim přestalo trochu dařit střelecky a domácí utekli na 52:44. Jenže Landa se následně trefil za tři body, Vyoral byl přesný z čáry trestného hodu a Děčín byl rázem na dostřel – 52:49. Rogaška ale před poslední přestávkou zvýšila své vedení na 55:51.
Závěrečnou čtvrtinu zahájili domácí trojkou, brzy přidali další a rozdíl ve skóre byl poprvé dvouciferný – 63:53. Válečníci se ale nevzdávají, což doložila trojka Pomikálka a dvoubodové trefy J. Houšky a Krakoviče – 68:60. Po rychlém protiútoku Vyorala byl stav 69:62, ale domácí si už výhru vzít nenechal, v závěru několika lehkými koši opět zvedli rozdíl ve skóre a nakonec vyhráli 79:67.

Děčín se sice vrací s prázdnou, ale ukázal, že i na půdě evropských soupeřů umí zabojovat a donutit domácí k maximálnímu výkonu. Lídrem našich byl Pomikálek, který za první poločas dal 13 bodů, celkem jich pak měl na svém kontě 16. K tomu přidal ještě sedm doskoků. Dvoucifernými střelci byli také J. Houška a Vyoral. Děčín zaostal v úspěšnosti střelby, ale byl lepší na doskoku, naopak domácí házeli více než dvakrát tolik šestek. Na straně Rogašky zářil takřka neomylný Djuranovič, autor 21 bodů, který proměnil devět ze svých 11 střel! Velikou produktivitu měl i rozehrávač Davis, střelec Ferme dal nakonec 12 bodů (v poločase měl jen dva) a přidal 7 asistencí.

„Zápas jsme začali velmi koncentrovaně. Bojovali jsme o každý míč a chtěli vydřít první výhru v poháru. Celé utkání bylo vyrovnané, oproti zápasu v Děčíně jsme dokázali zastavovat jejich hru ve vnitřním prostoru. Stačilo proměnit několik střel z vymezeného území s větším důrazem a šli jsme do koncovky. Myslím, že je důležité se konfrontovat se zahraničními týmy – fyzično, tvrdost a vyspělost Rogašky i Komárna je pro nás velmi přínosná,“ řekl po utkání sportovní manažer BK ARMEX Děčín, Jakub Důra.

Další utkání, poslední ve skupině, hraje Děčín až v novém roce, kdy jede do Komárna.

KK Rogaška – BK ARMEX Děčín 79:67

Body Děčína: Pomikálek 16 (2x 3, 7 doskoků), J. Houška 12, Vyoral 10 (1x 3), Krakovič 8, Landa 8 (1), P. Houška 6, Šiška 3, Kroutil 2, Bažant 2, Ježek 0.
Body Rogašky: Djuranovič 21 (střelba za 2 body 9/11), Davis 16 (3x 3), Ferme 12 (2x 3, 7 asistencí), Šakotič 10 (3x 3), Johns 7 (11 doskoků), Drobnjak 5, Fon 3, Grušovnik 3, Šantelj 2, Božak 0.
Střelba za 2 body 20/32:22/45, za 3 body 9/28:5/19, TH 12/20:8/9. Doskoky 37:35 (útočné 8:11), asistence 21:14, ztráty 10:12, fauly 18:21.

Nejlepší hráč: Djuranovič