Děčín splnil roli favorita a postoupil do dalšího kola Českého poháru

lokomotiva-plzen_roman_valentaDěčín splnil roli favorita a postoupil do dalšího kola Českého poháru, kde ho čeká Sluneta Ústí nad Labem (postoupila výhrou v Litoměřicích 65:74). Zápas by se měl odehrát ve středu 14. 12. 2016 v Ústí nad Labem (hraje se systémem David Cupu a naposled se oba soupeři v ČR utkali v Děčíně). Termín bude potvrzen pořadatelem.

Do městské sportovní haly Lokomotivy si v Plzni našel cestu velký počet diváků. Ač byla nejhlučnější skupinka děčínských příznivců, atmosféra v hale byla příjemná a publikum vřele oceňovalo každý domácí úspěch. Domácí nastoupili do zápasu bez svých dvou nejzkušenějších opor Kovandy (zdravotní problémy) a Honomichla (pracovní povinnosti). V dresu Válečníků se rozcvičoval, ale nakonec nenastoupil Tomáš Vyoral, jehož trenér Budínský po nemoci šetřil. Utkání hned po několika vteřinách otevřel Pavel Houška, domácí odpověď byla velmi rychlá, když se Lokomotiva dostala do svého prvního a posledního vedení 4:2. Ještě v páté minutě byl stav „na dostřel“ 6:10. Postupným navyšováním získali hosté dvojciferné vedení v 9.minutě a do konce prvního hracího období navýšili na 12:26.

Druhé dějství se neslo v podobném duchu, kdy domácí mladíci nadšeně bojovali a snažili se vydat ze sebe maximum, když se do stavu 19:34 drželi. Pak však přišla bodová šňůra Děčína 0:19, jíž korigoval Fleischhans upravující na poločasových 21:53.

Průběžné navyšování skóre pokračovalo i v dalším průběhu a k vidění bylo i několik velmi povedených akcí zakončených smečí, třeba když Krakovič našel seběhnuvšího Pomikálka (29:72) nebo když Kouba útočně doskočil a přihrál Bobo Landovi na smeč obouruč (34:79). Na stav po 30 minutách upravil Kouba košem s faulem 34:82.

Utkání se nedohrávalo pouze z povinnosti. Domácí bojovali, užívali si konfrontaci se silnějším soupeřem z nejvyšší soutěže. Válečníci s chutí útočili, nedopřávali domácím lehké koše a prokázali profesionální přístup po celých 40 minut zápasu. V poslední desetiminutovce se nejvýrazněji prosadil Lukáš Bažant, který trefil 16 ze svých 18 bodů – 50:113.

Trenér Budínský zapojil do minutáže 11 hráčů a větší prostor dostali také Gavenda s Jezberou, jenž si dokonce připsal své první body v dresu A-týmu! Děčín dokázal udržet kvalitní obranu celý zápas, kdy nejvíce bodů obdržel v závěrečné čtvrtině (16). Podle očekávání dominoval na doskoku, za zmínku stály asistence, kterých Šiška nasbíral 6, Kroutil 5 a na dalších 9 asistencí se nezvykle složili tři pivoti – J. Houška (4), P. Houška (2) a Krakovič (3).

Lokomotiva Plzeň – BK ARMEX Děčín 50:113 (12:26 21:53 34:82)

Střelci Děčína: Pomikálek 20 (3×3, TH 5/3), Bažant 18 (2×3, 2/2, 1 as), Krakovič 16 (2/2, 3 as), Landa 16 (5/4), P. Houška 11 (3/1, 2 as), J. Houška 9 (1/1, 4 as), Ježek 8 (2×3, 2/0, 1 as), Kroutil 7 (1×3, 2/2, 5 as), Šiška 6 (1×3, 2/1, 6 as), Jezbera 2, Gavenda (1 as).
Střelci Plzně: Lejsek 15, Fleischhans 8, Veselý 8, Karlíček 5, Říha 5, Vondra 3, Partyngl 2, Doljak 2, David 2.
Trojky: 4 – 9
TH: 2/0 – 26/18
Fauly: 20 – 8
Diváci: 350

Pavel Budínský, trenér BK ARMEX Děčín: „Vítězné utkání proti mladíkům z Plzně jsme odehráli od začátku do konce pod naší kontrolou, což nám umožnilo dát větší herní prostor všem náhradníkům. Utkání se hrálo v pěkné kulise, domácí podali velmi sympatický výkon, my jsme však potvrdili roli favorita a tudíž nás těší postup do dalšího kola.“