Na rozjeté Pardubice jsme ani podruhé letos nestačili…

bk-pardubice_valentaDěčínský kormidelník přivezl na východ Čech kompletní sestavu. Pardubicím naopak scházel ústřední rozehrávač a top skórer celého týmu Evaldas Žabas, kterého trápí natažený stehenní sval ze zápasu s Chomutovem.

První poločas v ČEZ Aréně byl velmi vyrovnaný a ani jeden ze soků se nedokázal utrhnout na větší bodový rozdíl. Nejvyšší vedení Beksy bylo sedmibodové, děčínské pak třibodové – ale pokaždé mělo podobné (mírné) zvýšení náskoku pouze „jepičí život“. Do kabin se nakonec šlo za stavu 41:38 pro domácí.

Po velmi vyrovnané úvodní dvacetiminutovce však měli po změně stran mnohem více ze hry svěřenci Jana Slowiaka, kteří se dostali po koši Petra Bohačíka do trháku třinácti bodů – 57:44. Budíček však pro válečnickou družinu přišel včas, jelikož devíti body v řadě jsme se opět přiblížili na dostřel. Závěr třetí periody si vzal pod svůj patronát nejlepší hráč zápasu Lukáš Kotas – hlavně zásluhou jeho osmi bodů tak vedly Pardubice po třech čtvrtinách 68:60.

Jako na houpačce se odehrála i většina posledního kvartálu řádné hrací doby. JIPu se několikrát podařilo našemu celku odskočit na dvouciferný rozdíl, ale téměř pokaždé jsme se dokázali dostat zpět do zápasu. Podařilo se nám to ještě i ve 35. minutě, kdy jsme byli v minusu patnácti bodů.

Následující úsek hry však rozhodl o utkání – nejprve zakončil rychlý protiútok domácích Kotas a Čarnecký další trojkou dostal Beksu do desetibodového vedení. V závěru si již pardubická ekipa vedení pohlídala a připsala si tak osmou výhru v řadě. Tentokráte má hodnotu 83:72.

Pardubice – Čarnecký, Kotas, Muirhead, Bohačík, Nelson
Děčín – Sanders, Stria, Alič, Houška, Sedmák

Body: Kotas 23 (+ 7 doskoků a 5 získaných faulů; trojky 8/5), Pospíšil 18, Muirhead 12 (+ 12 doskoků -> double-double; 6 F+), Čarnecký 10 (+ 4 asistence), Bohačík 9 (+ 7 doskoků; střelba 2 b. 4/4), Nelson 5, M. Peterka 4, Šoula 2 – Soukup 17 (střelba 2 b. 8/6), Sedmák 15, Pope 14 (+ 6 doskoků), Houška 5 (+ 7 doskoků), Sanders 5 (+ 5 asistencí), Alič, Bažant a Jiříček po 4, Landa a Stria po 2; střelba 3 b.: 16/7 – 15/5; střelba 2 b.: 43/22 – 49/25; TH: 23/18 – 14/7; doskoky: 36:28 (útočné 10:9); chyby: 15:21; ztráty: 15:14; týmový koeficient: 103:65; počet diváků: 640; nejlepší hráč utkání: Lukáš Kotas (Pardubice).