Rubriky
Kultura Turisti Zprávy

Drážďanské vánoční trhy vlakem

O víkendu 1. – 2. prosince opět vyjíždí Adventní vlaková souprava na trati Ústí n.L. – Děčín – Drážďany.

Zapomeňte na přeplněná parkoviště, zledovatělé silnice a dopravní zácpy na zasněžených silnicích. Rychlé a jednoduché vlakové dopravní spojení mezi Děčínem a Drážďany v čase předvánočním opět doplní zvláštní adventní vlaky. Využijte výhodné nabídky dopravního svazu Verkehrsverbund Oberelbe www.vvo-online.de a nenechte si ujít jeden ze čtyř romantických vánočních trhů v historických Drážďanech.

Už jste zkusili světoznámý trh Striezelmarkt na starém náměstí? Pořádá se od roku 1434 a je nejstarším v celém Německu. A také tím největším. Přes 230 nazdobených stánků, zářivých atrakcí, chutí a vůní čeká jen na vás.

Nákupní trhy zase budou na druhém břehu Labe. Na pěší zóně ve čtvrti Neustadt, hned za sochou zlatého rytíře Augusta Silného. Komu chybí dárky pod stromeček, ať zamíří rovnou sem.

Dětská očka rozzáří adventní pohádkový svět 1000 Funkel v parku kousek za historickým centrem . Všude samí skřítci, dobré víly i čarodějové. Chybět nebude ulička bratří Grimmů, kouzelný vlak do Bradavic nebo Santa Claus.

Romantické duše určitě potěší historický adventní trh pod slavným kostelem Frauenkirche, který oblékne kulisy z přelomu devatenáctého století dle dobových fotografií a maleb. Dřevěné stánky ponesou tradiční saské barvy a nad nimi se budou vznášet vánoční melodie…

Víte, že:

Jedna jízdenka platí celý den na železniční, autobusové i tramvajové spoje od Ústí n.L. až do Drážďan?

Praktické informace:

• Drážďanské adventní trhy: od 1. 12. do 23. 12. 2012
• Jízdenka Labe Elbe pro jednotlivce: 200 Kč/ osoba/ celodenní
• Jízdenka Labe Elbe skupinová: 400 Kč/ 5 osob/ celodenní
• Adventní vlak RR 5277, odjezd Děčín Hl. nádraží 9:32 h / zpět Dresden Hauptbahnhof 15:55 h
• Ostatní vlakové spoje: www.idos.czwww.vvo-online.de

Text: Jiří Šťastný
Foto: DMG SDittrich