Rubriky
Dětem Kultura Sport Turisti Zprávy

Městské slavnosti pobaví celou rodinu

Jedna z největších kulturních akcí v Děčíně již brzy odstartuje. Tradiční městské slavnosti začínají 17. května a budou vás bavit celý měsíc. Přehledný program Městských slavností 2024 najdete také na webu www.idecin.cz.

„Na městské slavnosti se těším každý rok. Jsem rád, když se lidé baví, setkávají se a užívají si program, na kterém si pořadatelé vždy dávají velmi záležet,“ říká primátor města Jiří Anděl (ANO) s tím, že letošní program bude nejen pestrý, ale přinese i řadu novinek.

První víkend
„Letošní program zahájíme v pátek 17. května novinkou. Tou je pochodňový průvod městem z Husova náměstí do Křížové ulice, do kterého se veřejnost může připojit s lampiony,“ říká náměstek primátora pro školství, kulturu a sport Martin Pošta (Volba pro Děčín).

Zámecký, historicky laděný program o víkendu doplní ještě bitva o město na Mariánské louce a oblíbený Historický trh májový v zámeckých zahradách. Nejen pro děti je v sobotu připravena také přehlídka volnočasových aktivit Domu dětí a mládeže Mladé Labe na Smetanově nábřeží a milovníci květin si přijdou na své při populární floristické výstavě Děčínská kotva, která se ponese v duchu tématu „musica“.

Druhý víkend
Druhý víkend přinese na Mariánskou louku dřevosochání. Akce Sochaři Děčínu nabídne nejen umělecký zážitek, ale také spoustu dobrého jídla a příjemnou muziku. Program v sobotu doplní na stejném místě ještě Běláskové klání plné soutěžních stanovišť pro děti a parkoviště pod knihovnou oživí přehlídka a orientační závod historických vozidel Jízda na pohodu. Na neděli bude připraven program nejen pro seniory na Smetanově nábřeží a Den plný her pro celou rodinu na Starém Městě.

Třetí víkend
O víkend později, 31. května a 1. června, se uskuteční hudební festival Labefest. Na pátečním pódiu vystoupí nejprve vítězná kapela Labefest talentu, dále band Imodium, po nich Děčín rozzáří oblíbený Ohňostroj, tentokrát na téma James Bond a po té Smetanovo nábřeží roztančí chlapecká taneční, pěvecká a striptérská skupina Mig 21. V sobotu vaše uši potěší například kapela Olympic, vtipnými texty pobaví Xindl X a show předvedou hvězdy rapu Yzomandias a Marpo & Troublegang.

Po loňské velmi úspěšné Chill-out zóně na Mariánské louce ji letos festival rozšíří a propojí tak se světy dospěláků a dětí. Tato bezplatná zóna nabídne na Den dětí rodinnou zónu s 2. stage, na které startuje program už v 10:00 loutkovým divadlem kejklíře Slávka. Dále se představí kouzelník Richard Nedvěd, bubenická show Tokhi & Groove Army, Lumpína, písničkáři Michal Horák, Láska, Stand Up Comedy a další. Na louce zažijeme i Chytrý kvíz, Madam Bicykloutku, chůdařské animace, workshopy, zahradní knihovnu, odpočinkové zóny, sami návštěvníci si vytvoří krásnou mandalu a bude zde probíhat Adrenalin Challenge Kids pro adrenalinové nadšence z řad našich nejmenších.

Vstupenky na Labefest zakoupíte prostřednictvím portálů www.vstupenkadecin.cz nebo www.ticketstream.czPrůchod z Mariánské louky na Smetanovo nábřeží nebude možný bez zakoupení vstupenky na festival. Lávka od Jižních zahrad Zámku Děčín bude průchozí.

Čtvrtý a pátý víkend
Předposlední víkend nabídne sportovní zážitky v podobě sobotní strhující atmosféry devětadvacátého ročníku Labského streetballového poháru a poslední etapy závodu run LABE run, který ocení na nábřeží své vítěze. Městské slavnosti pak zakončí 15. června Den v růžovém, kde budete moci ochutnat jedny z těch nejlepších růžových vín a frizzante z celé České republiky.

Zdroj: Magistrát města Děčín