Válečníci inkasovali další nepříjemnou porážku, když nestačili na poslední Ostravu

Válečníci inkasovali další nepříjemnou porážku, když nestačili na poslední Ostravu, která vyhrála teprve svůj druhý zápas v sezóně. Domácí nastoupili k utkání již s novou posilou, Rashadem Maddenem, Děčínu naopak stále chyběl zraněný kapitán Tomáš Pomikálek.

Hned první tři útoky Válečníků skončily nezdarem, naopak Ostrava trefila dva koše a vedla 4:0. Pak sice přišlo vyrovnání na 4:4, ale domácí znovu odskočili, když si pomáhali trojkami a první čtvrtku vyhráli 23:20. Ve druhé desetiminutovce se Válečníci drželi na dostřel, ale přestože měli několik šancí jít do vedení, nevyužili jich. Naopak Ostrava v závěru díky dalším trojkám odskočila a získala dvojciferné vedení 49:38.

Po poločasové přestávce přišlo chvilkové vzepětí Děčína, který se přitáhl na 58:57, o což se postaral koš s faulem Šturanoviče. Domácí ale Válečníkům nedovolili jít do vedení, sedmibodovou šňůrou utekli na 65:57 a před poslední periodou vedli 67:59. Tu pak zahájili ubráněnými 24 vteřinami a chytrou hrou, kdy nepouštěli Děčín do jeho tempo basketbalu. Hra se kouskovala a neměla spád, což vyhovovalo Ostravě. Poslední šanci na zvrat vykřesal Matěj Svoboda, když drzými nájezdy a efektivním zakončením snížil na 74:69. Bohužel, další přiblížení se už nekonalo a Ostrava vyhrála 80:71.

Válečníci sice v utkání vyprodukovali 64 střel oproti 52 domácích, ti však byli daleko efektivnější. Ve dvojkách to bylo 19/32:21/47, v trojkách 7/20:5/17. Oba týmy zahodily sedm šestek, více jich ale střílela Ostrava. Ta byla také lepší na doskoku (38:33), na body z druhých šancí to bylo 9:10. Domácí vyhráli také v asistencích (21:11) i bodech z brejků (17:11), měli sice více ztrát (16:11), ale Děčín toho nevyužil. Veliký rozdíl byl ve statistice bodů laviček, kde ostravská porazila tu děčínskou 25:0!

Děčín opět bodově táhl Matěj Svoboda, který zapsal 30 bodů, dařilo se také Šturanovičovi, jenž nastřílel krásných 22 bodů. Posledním dvojciferným střelcem byl Walton s 11 body, nikdo další se už výrazněji neprosadil.
Domácí měli lídra ve Williamsovi se 17 body, nová akvizice, Madden, dala 15 bodů, Majerčák přihodil 13 a Rhodes 11.

Tomáš Grepl, trenér BK ARMEX Děčín: „Pro nás těžký zápas, ostatně jako vždy na Tatranu. Celý zápas jsme prohrávali, a i když jsme se pak ve druhé půli dotáhli na bod, nedokázali jsme se zkoncentrovat v obraně a zápas otočit v náš prospěch. Je to obrovská škoda, že jsme to nedotáhli. Pak udělali domácí šňůru bodů a my jsme to už nezvrátili.”

Adam Choleva, trenér NH Ostrava: „Jsem šťastný za výhru. Patří všem hráčům, kteří makají celou sezónu, ale nedokázali jsme to zatím prodat v zápase. Dnes jsme se opřeli o obranu, když nám ve druhém poločase opět odešel útok, a měli jsme šestnáct ztrát. Fantasticky nás nastartoval Štěpán Svoboda, který nás svou bojovností nakopnul na doskoku. Stejně tak i ostatní, Dominik Heinzl s Honzou Mičkou dnes výborně hráli na pick-and-rollu a tam jsme zastavili Děčín. Zkušenosti pak ukázal nový hráč Madden, který zvedl hlas i na hřišti.”

Tadeáš Slowiak, rozehrávač BK ARMEX Děčín: „Celý zápas jsme tahali za kratší konec. Nedostatečně jsme si vypomáhali v obraně a prohráli jsme.”

Jan Mička, pivot NH Ostrava: „Vstup do zápasu se nám povedl, hráli jsme přesně to, co jsme chtěli. Pak jsme měli klasický výpadek ve třetí čtvrtině, ale naštěstí jsme to dotáhli do vítězného konce.”

Ostrava: Majerčák, Rhodes, Svoboda, Williams, Heinzl
Děčín: Walton, Carter, Kroutil, Svoboda, Šturanovič

NH Ostrava – BK ARMEX Děčín 80:71
Body Ostravy: Williams 17 (7 doskoků, 5 asistencí, 8 získaných faulů), Madden 15 (3x 3), Majerčák 13 (2x 3, 7 asistencí), Rhodes 11 (1x 3, 8 doskoků), Heinzl 8, Mička 6, Svoboda 6 (1x 3), Jeter 4, Týml 0.
Body Děčína: Svoboda 30 (3x 3), Šturanovič 22 (7 doskoků, TH 6/6), Walton 11 (8 doskoků, 5 asistencí), Kroutil 5 (1x 3), Carter 3 (1), Slowiak 0, Macháč 0, Mach 0.
Střelba za 2 body 19/32:21/47, za 3 body 7/20:5/17, TH 21/28:14/21. Doskoky 38:33 (útočné 8:10), asistence 21:11, ztráty 16:11, fauly 21:23.

Čtvrtiny: 23:20, 26:18, 18:21, 13:12

Rozhodčí: Matějek Ivor, Jeřáb Jan, Bohata Pavel

Komisař: Kapl Antonín