Rubriky
Sport Zprávy

Medvědi porazili Cheb a slaví čtvrtou výhru v řadě!

Podruhé za sebou se děčínští hokejisté představili doma, kde přivítali v rámci 9. kola HC Stadion Cheb. Zběsilý úvod a na šance plná první třetina přinesly nerozhodný stav 2:2. Medvědům vyšel vstup do prostřední části a díky zásahu Vladimíra Brože se ujali vedení. Nakonec se ukázalo, že šlo o branku vítěznou a tím pádem všechny body zůstaly v Děčíně. Grizzly si po výsledku 3:2 připsali čtvrtou výhru v řadě a posunuli se na 4. místo v tabulce.

Během úvodních minut se toho událo hodně. Už po 43 sekundách se po pohledné akci prvního útoku prosadil Tomáš Nezbeda – 1:0. Cheb na nic nečekal a odpověděl brankou. Václav Skuhravý švihl v mezikruží do puku a propálil Michaela Petráska – 1:1. Ve druhé minutě mohl vrátit Děčínu vedení David Tůma, ale přečíslení dva na jednoho nevyužil. V čase 2:30 pálil Šimon Krutina z podobné pozice jako předtím jeho spoluhráč a kotouč skončil v síti – 1:2. V 6. minutě ujel domácí obraně Radek Prošek, nicméně proti němu se lapačkou blýskl Petrásek. V 9. minutě podržel svůj tým opět strážce děčínské svatyně, když se zvládl skvěle přesunout proti zakončujícímu Skuhravému. Ve 14. minutě pláchl všem Martin Jursa, avšak na Jakuba Kašpara si nepřišel. V čase 16:25 se povedlo Medvědům vyrovnat, nabídku od Aleše Macka, která mířila před bránu, zužitkoval David Černý – 2:2.

Stejně jako vstoupili Grizzly do první třetiny, tak začali i druhou. Vladimír Brož obelstil na modré protihráče, nabruslil na střed a střelou nedal brankáři šanci – 3:2. V čase 29:53 se prosadil David Černý, nicméně jeho branka nebyla uznána z důvodu postavení útočícího hráče v brankovišti. Chvíli nato se dostal až před gólmana David Tůma, ovšem Kašpar ho vychytal betonem. Ve 34. minutě měl velkou příležitost Jan Zedek, který mohl zakončovat do zčásti odkryté klece, jenže Kašpar se včas přesunul a zabránil gólu. Ve 37. minutě mohl potrestat špatnou rozehrávku Chebu Nikolaj Parshakov, ale jeho rána skončila na tyči. V předposlední minutě dostal přihrávku do jízdy Petr Rozhon, snažil se rozhýbat Petráska, ovšem ten se prezentoval výborným zákrokem.

Poslední třetina byla přesným opakem té první a hrála se spíš taktická bitva. V jejím úvodu ujel Tomáš Faigl, avšak jeho kličku do bekhendu vychytal Kašpar. V čase 55:21 přišla gólová situace, jenomže trefa hostů nemohla být uznána po zásahu vysoké hole. V závěru se pokusili Západočeši vyrovnat při power-play, ale to se jim nepodařilo. Medvědi si tak po výsledku 3:2 připsali čtvrtou výhru v řadě.

HC Děčín – HC Stadion Cheb 3:2 (2:2, 1:0, 0:0)
Branky a asistence: 1. Nezbeda (Faigl, Tůma), 17. Černý (Macek, Smola), 21. Brož (Faigl) – 1. V. Skuhravý (Šik), 3. Krutina (Prošek, Rozhon)

Sestava Děčína:
Petrásek (Lavinger) – Brož (A), Bartoň, Loukota, Zedek, Starý, Kaltenböck – Tůma (A), Nezbeda, Faigl (C) – Sýkora, Jursa, Parshakov – Smola, Černý, Macek – Chovanec

Sestava Chebu:
Kašpar (K. Kolář) – Innanmaa, D. Petrásek, Kořán (C), Šik, Jonák, V. Stejskal – Vašíček, D. Novotný, Prošek – V. Kvasnička, Krutina, Rozhon – V. Skuhravý, M. Skuhravý, Tóth – Krejsa, Čejka (A)

Ohlas trenéra Michala Oliveriuse:
„Za tříbodové vítězství jsem rádi, ale to je asi jediný, co se dá ze zápasu hodnotit pozitivně. Samozřejmě kluci to zvládli a je jedno, jak se vyhrálo a kolik se vyhrálo, vítězství je vítězství, nicméně výkon nebyl ideální. Směrem dopředu jsme si nějaké šance vytvořili, ale ty jsme nedali. Směrem dozadu to byl chaos. To bylo jako, když bychom se sešli den před zápasem a šli jsme si jen tak zahrát. Zápasy, co jsme hráli předtím a které jsme vyhráli, tak jsme hráli dobře takticky do obrany a věděli jsme, co chceme hrát, a to se v tomhle zápase vůbec nedělo. Naštěstí nás podržel Pety (Michael Petrásek). Chytil několik gólů v zápase, hlavně v první třetině, ve které jsme mohli dostat klidně pět branek a nikdo by nemohl nic říct. Ta byla ze zápasu asi nejhorší. Po celou dobu jsme se nemohli do utkání dostat, ale uhrálo se to a v tuto chvíli je to nejdůležitější. Jsme rádi, že jsme prodloužili vítěznou sérii na čtyři zápasy a jedeme dál.“

Zdroj: HC Děčín