Rubriky
Kultura Zprávy

Slavnosti pokračují, nabídnou opět pestrý program od pátku do neděle

Labefest, ohňostroj, Adrenalin Challenge, výstava soutěžních prací floristické soutěže Děčínská kotva, to je program druhého víkendu Městských slavností Děčín. Těšíme se na vás. Více informací najdete v článku.

Labefest – pátek 19. května od 19 hod, sobota od 12 hod, Smetanovo nábřeží

Tradiční hudební festival na Smetanově nábřeží vypukne již v pátek od 19 hodin. Těšit se můžete například na slavnou kapelu Mirai či Vypsanou fixu. Prostor budou mít i nové talenty v tzv. Labefest talent. Sobota nabídne pestrou škálu hudebních interpretů, jako například skupinu BUTY, Žlutýho psa, Paulieho Garanda, Resumé, Vojtaana, Wohnouty a další. Mimo poslechu hudby nebudou jako u správného festivalu chybět stánky s občerstvením. Vstupenky jsou stále v prodeji na www.vstupenkadecin.cz nebo www.ticketstream.cz

Průchody přes Smetanovo nábřeží v době konání Labefestu budou možné pouze s platnou vstupenkou na hudební festival. Festivalová Chill out zóna na Mariánské louce bude volně přístupná. Uzavřeno bude také parkoviště u městské knihovny.
Noční klid – výjimka: podle vyhlášky města je doba nočního klidu zkrácena na území Děčína I – Smetanovo nábřeží na dobu od 1:00 h do 6:00 h na noc z pátku na sobotu. při konání slavnostního ohňostroje v rámci městských slavností a také v noci ze soboty na neděli z důvodu konání Labefestu.

ChilliLabefest

Ohňostroj – pátek 19. května od 21:45 hod, Smetanovo nábřeží

„Nechávám melodii zářit, ať mi čistí mysl…“, to je úryvek textu z titulní písně, která uvede velkolepý, tradiční ohňostroj, který k Městským slavnostem neodmyslitelně patří. Hlavním tématem je „Překonání negativního stavu duše s přáním smíru, lásky a empatie, naději, kterou všichni potřebujeme.“ Podkladem ohňostroje budou znít skladby Bitter Sweet Symphony od britské skupiny Verve, Don´t stop Believin od Teddy Swimse a Poker Face od Lady Gaga.
V době od 21:30 do 22:30 bude uzavřeno Labské nábřeží, Tyršova ulice až na Masarykovo náměstí.

Adrenalin Challenge – 20. května od 10-19 hod, Smetanovo nábřeží, Mariánská Louka

Již 25. ročník této oblíbené sportovní akce, které se účastní dospělí i děti, se uskuteční již tuto sobotu na Smetanově nábřeží a Mariánské louce. Je to ojedinělá adrenalinová akce pro širokou veřejnost. V sobotu se konají současně dvě akce – dospělácká Adrenalin a dětská Výzva Adrenalin kids. A na co se můžete těšit? Tradiční extreme travers z Pastýřské stěny do věže děčínského zámku, Via Ferrata, slanění ze zámku, pro vazový žebřík, High Jump a populární jet Ski. Pro děti je na mariánské louce připraveno 10 disciplín včetně minitraversu po vzoru dospěláků. Tato akce je určena pro opravdu širokou veřejnost od 18 let a nezáleží na fyzických výkonech, nejde o závod, ale o to užít si svůj výkon a nasát potřebnou dávku adrenalinových zážitků. O jedinečné prožitky nebude nouze, to můžeme beze zbytku slíbit! Mariánská louka bude sloužit zároveň jako chill-out zóna. k Labefestu. Zde bude připraveno občerstvení, doprovodný program jako živá hudba, stone balance, bosonohý chodník a další.

Děčínská kotva – 19. – 21.5.2023 od 9-17 hod, Zámek Děčín

Na programu městských slavností ani letos nechybí Mistrovství floristů ČR DĚČÍNSKÁ KOTVA. Tématem 52. ročníku největší floristické soutěže v České republice je HVĚZDNÉ NEBE. Soutěžní práce budou krášlit zámek od pátku 19. do neděle 21. května 2023 vždy od 9 do 17 hodin.

 

DK2023 300x300