Děčín nestačil na Cheb a vysoko prohrál

Děčínští hokejisté se po dvou domácích duelech představili venku, když v rámci 10. kola zavítali na led Chebu. Úvodní třetina udala směr, kterým se zápas odvíjel a v podstatě rozhodla. Medvědi nakonec odjeli ze západu Čech s vysokou porážkou 1:8.

První branka zápasu padla v čase 6:33 a postarali se o ní domácí. Marek Konášek se dostal přes obránce a puk ještě předložil Michaelu Čejkovi, který rozvlnil síť – 1:0. Cheb slavil podruhé ve 14. minutě, kdy se prezentoval individuální akcí Patrik Šťastný – 2:0. Chvíli na to šel Stadion do trojnásobného vedení. Emmanuil Shafeev měl možnost vystřelit, nicméně ještě vylepšil pozici pro Andreie Shikuta a pro toho už nebyl problém skórovat – 3:0. Asi dvě minuty před koncem třetiny ujel děčínské obraně Shafeev, avšak Lukáš Lavinger vyrazil puk. Jenomže za pár sekund bylo nařízeno trestné střílení, které proměnil faulovaný Shafeev – 4:0.

První možnost ve druhém dějství měl Tomáš Faigl, který dostal přihrávku do dobré pozice, ale jeho pokus byl sražen mimo. V čase 27:30 potrestal špatnou rozehrávku Medvědů Vladislav Vrtek – 5:0. Cheb půlminuty před sirénou zvýšil skóre, když na konci akce stál zakončující Václav Stejskal – 6:0.

Domácí pokračovali ve střílení branek i v poslední třetině. V čase 42:37 se dostali do úniku dva na jednoho Shafeev s Parshakovem a právě druhý jmenovaný byl autorem trefy – 7:0. V 50. minutě využili domácí přesilovku. Střelu od modré tečoval Čejka – 8:0. Děčín se nakonec dočkal vstřelené branky, která jen upravila konečný výsledek. Lukáš Nezbeda vybojoval puk a následně ho poslal za záda Horáka – 8:1.

HC Stadion Cheb – HC Děčín 8:1 (4:0, 2:0, 2:1)