Rubriky
Zprávy

Zoo poděkovala adoptivním rodičům zvířat a sponzorům

Více než sto padesát adoptivních rodičů a přátel zoo přijalo v sobotu 10. září pozvání na kulturní odpoledne v děčínské zoologické zahradě. Den adoptivních rodičů pořádá zoo každoročně jako poděkování mecenášům za finanční podporu chovaných zvířat. „Příchozí čekala společná procházka po areálu zoo se zoologem Romanem Řehákem a ředitelkou Kateřinou Majerovou, při které si povídali nejen o novinkách, ale také o plánech zoo do budoucna. Zpestřením procházky bylo komentované krmení medvěda kamčatského,“ popsala mluvčí zoo Alena Houšková. Nechybělo ani tradiční posezení s hudbou a občerstvením a zajímavé soutěže o ceny.

Adopce zvířat má v děčínské zoologické zahradě již dlouholetou tradici. Možnost virtuálně si osvojit vybrané zvíře je v Zoo Děčín možné již jednatřicet let. Za rok 2021 přispěli adoptivní rodiče na chov zvířat částkou více než 800.000 korun! Skokový nárůst (oproti roku 2020 o více než 270 tisíc korun) způsobila solidarita dárců v covidové době, kdy chtěli zoo podpořit v době uzavření areálu. Zoo sepsala celkem 295 adopčních smluv, o 100 více než v roce předchozím. Mezi významné mecenáše se zapsal například pan Lubomír Jakeš, která přispěl částkou 50 tisíc korun na medvěda kamčatského, nebo spolek Běháme spolu, který nashromáždil částku 40 tisíc korun na podporu korálového útesu v Expozici Rajské ostrovy, či Stanislav Daniš, který adoptoval rovnou 6 zvířat a spravedlivě mezi ně rozdělil částku 22,5 tisíce korun. Největší zájem byl o adopci medvěda kamčatského, outloně malého, psouna prériového, kapybary vodní, klokánka králíkovitého nebo rysa ostrovida.

Pokud by chtěl někdo podpořit chov některého ze zvířat děčínské zoo, na webových stránkách zoo www.zoodecin.cz lze nahlédnout do seznamu a lehce zjistit, která jsou ještě volná. Adopce zvířete se dá pořídit už za 1.000 korun za rok a lze ji věnovat i jako dárek. Pro zoo je tato forma podpory velmi významnou pomocí. Vedení Zoo Děčín děkuje všem adoptivním rodičům a sponzorům za jejich dary. Významně tak pomáhají udržet rozpočet zoo zejména v rámci rostoucích cen za krmiva a energie.


Alena Houšková
Zoologická zahrada Děčín – Pastýřská stěna, příspěvková organizace