Rubriky
Zprávy

Od března dochází ke změnám jízdních řádů městské autobusové dopravy

Od úterý 1. března 2022 dochází ke změnám jízdních řádů na některých linkách MAD v Děčíně. Změny schválili zastupitelé města. Cílem novým jízdních řádů je optimalizace linek a snižování nákladů. Dopravní podnik města Děčína, a.s. (DP), plánuje, že mu optimalizace ušetří ročně přibližně tři miliony korun.

„Musíme reagovat na rostoucí náklady, například na vyšší ceny pohonných hmot. Díky úpravám najedeme ročně o 67 500 kilometrů méně, což je oproti loňsku tříprocentní pokles,“ popisuje předseda představenstva DP Zdeněk Machala s tím, že i když došlo k úpravě některých spojů, dopravní obslužnost po celém městě byla zachována.

S čím tedy musí cestující od 1. března počítat?

Dochází například ke sloučení linek 201 a 207 do jedné nové linky s číslem 201. Linka Chrochvice – Pod Nemocnicí bude obsluhovat všechny zastávky na této trase. Počet spojů obsluhující zastávku Pod Nemocnicí zůstává beze změny. Po 20. hodině dojde k prodloužení intervalu mezi spoji na lince 201 a 202, a to o deset minut. Nyní je interval mezi spoji dvacet minut, nově od března bude třicet minut.

Platí to pro víkend a státní svátky. Cestující musí počítat také se změnou na lince 210, kde budou po 22. hodině zrušeny spoje směrem na Maxičky a Krásný Studenec.

Také další změny se týkají nočních spojů, a to o víkendu, kdy spoje po půlnoci budou vypraveny po druhé hodině. U linky 233 dojde ke zrušení spoje ve 23:24 hodin ze zastávky Chrochvice směr Kamenická ulice a zpět ve 23.43 hodin.

Změnu čeká o víkendu také linka 218, která bude obsluhována do 20 hodin.

Od 1. února 2022 již došlo ke změnám jízdních řádů na vybraných linkách. Na základě požadavku OC Pivovar bylo provedeno omezení na lince č. 201 a č. 207 v podobě snížení počtu obsluhujících spojů zastávku Pivovar.

Jízdní řády sledujte na webových stránkách DPMD, a.s., ve vyhledávači linek a spojů.

S úpravami jízdních řádů lze počítat i do budoucna. Město Děčín jako stoprocentní majitel DP totiž plánuje zadat studii zaměřenou na optimalizaci dopravní obslužnosti.

Zdroj: Magistrát města Děčín