Ve Slovinsku se Válečníkům příliš nevydařilo

Poslední vystoupení v základní skupině B evropského poháru Alpe Adria Cup se Válečníkům příliš nevydařilo. Ve druhé a třetí čtvrtině byl jejich výkon v pořádku a drželi s domácími krok, ti však opanovali především první čtvrtku, kterou vyhráli o 16 bodů! V poslední rovněž dominovali, zde se ale už rozhodnutý zápas jen dohrával. Děčín odcestoval do Slovinska bez mladých hráčů, jenž trenér Tomáš Grepl uvolnil pro dvě derby 2. ligy mezi Děčínem a Ústím nad Labem (pro zajímavost, první derby v Ústí vyhrál Děčín 62:82).

První body v Šenčuru obstaral děčínský Prahl, domácí ale rychle otočili na 6:2 a v polovině této čtvrtky vedli po trojce Rebeče už dvojciferným rozdílem 17:7! Po dalších dvou trojkách Martinčiče to bylo 27:13, tečku za touto pasáží pak udělaly koše Ožegoviče a Rizviče – 31:15. Druhou čtvrtinu znovu bodově zahájil Prahl, po něm se prosadil i Mach a Děčín přece jen začal domácí trochu zlobit. Jenže ti ti se mohli spolehnout na skvěle střílejícího Rebeče, který v polovině této desetiminutovky zvyšoval náskok svého týmu 45:27. Válečníkům se v dalších minutách podařilo zastavit ofenzívu Šenčuru a sami dokázali díky trefám Pomikálka, Svobody a Nicholse snížit na 47:35. Ovšem Rebeč stihl v poslední minutě další trojku a Rojc pak proměnil obě šestky – 52:35.

Po poločasové přestávce skóroval opět jako první Prahl, následně začali skórovat i jeho spoluhráči, ale Šenčuru téměř na každý jejich bodový úspěch dokázal odpovědět, takže děčínské manko klesalo jen pozvolna. Po pěti minutách upravil Nichols šestkami na 61:48, pak Osaikhwuwuomwan snížil na 61:50, a po trojce Svobody se zdálo, že se Válečníci nadechují k dalšímu obratu jako v Brně – 61:53. Domácí ale byli rázně proti, v rychlém sledu vyprodukovali tři trojky (dvě dal snajpr Rebeč) a přestože Děčín rovněž skóroval, byl náskok Šenčuru před poslední čtvrtinou veliký – 72:60. Navíc v poslední periodě se hostům přestalo dařit střelecky a soupeř během tří minut získal náskok 21 bodů – 83:62. Tím bylo vlastně rozhodnuto, závěr se už jen dohrával a Šenčur si dokráčel pro vysoké vítězství 101:75.

Děčín sice v duelu vyprodukoval 68 střel oproti 61 pokusům domácích, ti ale měli daleko větší úspěšnost – v dvojkách to bylo 65% (Děčín 57%), v trojkách skvělých 50% (Děčín jen 17%). V trestných hodech sice Válečníci vyhráli na procenta, ale Šenčur to nemrzelo, protože jich házel téměř dvakrát tolik. Slovinský celek byl lepší také v doskocích a asistencích, v ziscích, bodech z brejků nebo druhých šancí ovšem slavili Válečníci. Ti však jasně prohráli v souboji laviček 46:17 a ztratili tak šanci na postup ze skupiny.

Válečníci měli nejlepšího střelce ve Svobodovi, který dal 18 bodů, Nichols přihodil 16 a Pomikálek 14 bodů. Na dvojcifernou hodnotu se dostal také pivot Prahl (10). Za domácí byl nejlepší Rebeč, autor 22 bodů (v utkání v Děčíně zapsal 27 bodů), svoji kvalitu ukázali i Martinčič (17), Rizvič (12) a Rojc (10).

Tomáš Grepl, trenér BK ARMEX Děčín: „Dnes jsme odehráli těžké utkání v Šenčuru, který nastoupil téměř v kompletní sestavě a na jeho výkonu to bylo znát. My jsme bohužel prospali první čtvrtinu, kterou jsme prohráli o šestnáct bodů, což dalo ráz dalšímu průběhu utkání. Naopak třetí čtvrtka se nám povedla nejvíce, přitáhli jsme se narozdíl osmi bodů a měli jsme na své straně momentum toho zápasu. Jenže jsme to nebyli schopni podpořit výkonem v obraně v poslední čtvrtce, kdy domácí ukazovali výbornou trojkovou střelbu a hru z pod koše. Poslední minuty čtvrté čtvrtiny se už jen dohrávaly a zahráli si všichni hráči z lavičky. Pro nás to je přesto skvělá zkušenost, dobře jsme zde potrénovali a doufám, že jsme se připravili na další důležitý zápas v KNBL.“

Hráč po utkání
Matěj Svoboda, křídlo BK ARMEX Děčín: „Dnes nám utekl začátek zápasu, což vlastně rozhodlo, protože my jsme pak už nebyli schopni stáhnout ten bodový deficit, který jsme připustili v první čtvrtině. Pak jsme se sice dostali do tempa a trochu se vrátili do zápasu, ale dnes to bohužel na soupeře nestačilo. Ten tak vyhrál naprosto zaslouženě.“

Šenčur: Rebeč, Rojc, Malovčič, Ožegovič, Ahmedovič
Děčín: Šiška, Nichols, Svoboda, Pomikálek, Prahl

KK Šenčur GGD – BK ARMEX Děčín 101:75
Body Šenčuru: Rebeč 22 (6x 3), Martinčič 17 (5), RIzvič 12 (TH 6/6), Rojc 10 (6 doskoků, 11 asistencí), Daneu (1x 3), Malovčič 9, Ahmedovič 8, Korman 7, Ožegovič 6 (1), Ivkovič 1, Petek 0, Bajazet 0.
Body Děčína: Svoboda 18 (2x 3, 5 doskoků), Nichols 16 (1x 3, 4 zisky), Pomikálek 14 (5 doskoků, 6 získaných faulů), Prahl 10, Mach 6, Osaikhwuwuomwan 5 (1x 3), Žikla 4, Kroutil 2, Šiška 0 (6 asistencí).
Střelba za 2 body 23/35:26/45, za 3 body 13/26:4/23, TH 16/22:11/13. Doskoky 37:30 (útočné 9:10), asistence 25:20, ztráty 19:16, fauly 19:20.

Čtvrtiny: 31:15, 21:20, 20:25, 29:15