Rubriky
Sport Zprávy

Válečníci mění centra

Klub BK ARMEX Děčín se vzhledem ke svému cíli, kterým je postup do play-off, rozhodl vyměnit hráče na pozici centra. Za Damonteho Dodda přichází děčínským fanouškům již známý Craig Osaikhwuwuomwan.

Damonte Dodd ve většině utkání splnil očekávání, ale vzhledem k dobrým zkušenostem z loňské sezóny a skutečnosti, že se na hráčském trhu uvolnil Craig Osaikhwuwuomwan, se vedení BK ARMEX Děčín rozhodlo k této změně.  Craig začal letošní sezónu v estonském Tallinna Kalev, kde stihl 4 zápasy.

Craig je 211 cm vysoký nizozemský basketbalista, který ve válečnickém dresu odehrál v loňské sezóně poslední čtyři utkání. A ačkoliv k postupu do play-off nakonec nepomohl, zanechal v Děčíně velmi dobrý dojem. Představil se třikrát proti Královským Sokolům a jednou proti svitavským Turům a dosahoval v průměru 12,3 bodu a 10,5 doskoku.

V minulosti působil jednatřicetiletý basketbalista v Nizozemsku (Leeuwarden, Groningen, Zwollen), krátce i ve Velké Británii, Gruzii či Německu. V letech 2009-10 byl členem nizozemské reprezentace do 20 let, v letech 2011, 2013-14 dokonce nakukoval do nizozemského mužského národního celku.

Pokud se podaří všechny formality, Craig bude moct nastoupit již v sobotním duelu v Ostravě.

Zdroj: BK Děčín