Rubriky
Sport Zprávy

Spasí „Oliband“ děčínské áčko?

Druhá liga ve středu pokračuje jedenáctým kolem a v jeho rámci Medvědi na svém ledě přivítají Letce z Letňan. Novinkou v děčínském týmu je, že někdejší hráči Michal Oliverius a Lukáš Zika znovu nazují brusle a pokusí se svými zkušenostmi nastartovat děčínský celek. Děčínští Medvědi se stále nacházejí na posledním osmém místě v tabulce ve skupině Sever. Dosud zapsali dvě výhry, sedmkrát pak prohráli. Naposledy se jim nevedlo o víkendu na domácím ledě, když nestačili na hokejisty ze Dvora Králové. RODOS zvítězil vysoko 7:1. Medvědi tak zatím stále nemohou najít herní pohodu a prakticky jdou od porážky k porážce. Na tuto situaci zareagovalo vedení děčínského klubu a domluvilo spolupráci s dnes už bývalými hráči, kteří za Děčín váleli. Brusle a dres s medvědem na prsou opět obléknou Michal Oliverius a Lukáš Zika, kterým osud Medvědů není lhostejný a chtějí pomoci. Nastoupit by oba měli už ve středu.

Nejproduktivnější hráči

Daniel Volráb 3+8
Tomáš Faigl 2+7
Pavel Zajan 5+1

Hosté z Letňan jsou na tom mnohem lépe. V tabulce se vyhřívají na prvním místě a dosud zapsali pětadvacet bodů. Osmkrát zvítězili, jen dvakrát pak odešli z ledu jako poražený tým. Naposledy těsně porazili na domácím ledě Novou Paku 4:3 a táhnou tak pětizápasovou šňůru výher. A dnes na děčínském ledě prahnou po další. Zde budou plnit roli favorita a uvidíme zda ji naplní, nebo zda Děčínští svého soka potrápí a urvou nějaké body.

Nejproduktivnější hráči

Jiří Hozák 6+8
Jakub Wojnar 6+6
Lukáš Kastner 5+7

První vzájemný letošní duel dopadl lépe pro Letňany, které Děčín porazily ve svém teritoriu 4:1. Medvědi tak mají svému soupeři co vracet.

Utkání na děčínském zimním stadionu začíná ve středu 27. 10. 2021 v 18:00 hodin.

Online přenos: HC Děčín – HC Letci Letňany

Vendula Zdražilová, HC Děčín