Rubriky
Dětem Kultura Sport Zprávy

Tyršův Děčín 2021

Tradiční akce připomínající výročí narození děčínského rodáka Miroslava Tyrše Tyršův Děčín se koná i v letošním roce. Uskuteční se od pátku 17. do neděle 19. září. Ani tentokrát nebude chybět sport, kultura nebo soutěže.

Program Tyršova Děčína

PÁTEK 17.9.

Sokol Raptor – závod družstev ZŠ

SOBOTA 18.9.

Tyršfest 2021

12:30 The Remedy

13:55 A New Chapter

15:40 Vomiště

17:25 Lenka Filipová

19:10 Majk Spirit

20:55 Visací zámek

Adrenalin Challenge

NEDĚLE 19.9.

Pietní akt u sochy Dr. M. Tyrše

Slavnostní pochod na zámek

Sportovní odpoledne na Mariánské louce

Tyršova stezka – pořádá ZŠ Dr. Miroslava Tyrše

Rogalo DC 2021

15:00 U-style – kapela, kterou v Děčíně zřejmě nemusíme vůbec představovat. Pěvecké duo Stáňa a Frank mají kolem sebe šikovné muzikanty a šestičlenná skupina má plný a profesionální zvuk. Jejich vystoupení nikdy nezklame a vždy přitáhne do hlediště velkou řádku příznivců. Country-rock.

16:00 Šoulet – na stránkách této vynikající a svěží kapely najdete následující text : „Šoulet, toť zběsilá konfrontace blazeovaně umanuté klasické hudby s nejhorší tradicí české dechovky, mísící se s vulgaritou a hrubostí toho nejzkaženějšího punku odlehčeného trampským sentimentem. To vše Šoulet interpretuje prostřednictvím nevýrazných a naprosto zaměnitelných nástrojů hoboje a fagotu, za pomoci arytmických bicích nástrojů, strojově nepřesné tuby, bezkrevného a neslyšného ukulele a jen obtížně snesitelného kvílení houslí. Dohromady tak vzniká zcela tuctový styl zvaný polka-punk.“ Za sebe mohu říci jen to, že když jsem měl jednou možnost nechat si zahrát v rádiu jednu skladbu, vybral jsem si jednu od Šouletu. CD jsem si musel přinést vlastní…

17:00 Gaia Mesiah – rocková legenda s energeticky maxi výživnou hlavní zpěvačkou Markou Rybin v čele. Tři ženy a jeden baskytarista (Josh Stewart) jedou na pódiu opravdu nadoraz. Bicí – Misha Moravcova, Katka „Morella“ Pelisková – kytara. Typické přísné kytarové rify, ostré bicí a občasný metalový chraplák jsou poznávacím znamením kapely stejně jako pódiová živelnost. Kapelu založily spoluhráčky ze skupiny Panika Misha s Morellou v r. 2000. O rok později se k nim přidala Marka a Josh. Fakticky se kapela v r. 2008 v tomto složení rozpadla odchodem zpěvačky Marky. Po pokusu o reinkarnaci v r. 2009 se zpěvákem Viktorem Dykem a novým baskytaristou Jirkou Tille (Kurtyzány z 25. Avenue) se kapela opět rozpadá v r. 2011. V r. 2016 se opět dává dohromady v sestavě s Markou a z Austrálie přiletěl i Josh. Po původně plánovaných třech koncertech kapela nakonec odehrála koncertů deset a domluvila se na spolupráci i do budoucna.

Zdroj: idecin.cz