Rubriky
Zprávy

Resslova ulice projde rekonstrukcí příští rok

Povrch Resslovy ulice je po rekonstrukci vodovodu a kanalizace stále v provizorním stavu. V současné době se připravuje projekt na úpravu nejen této ulice, ale i ulice Na Úpatí a Na Vinici. Resslova ulice dostane nový povrch v příštím roce, rekonstrukce dalších ulic budou probíhat následně.

„Tato část města mezi vilami si rozhodně zaslouží mnohem důstojnější řešení, proto jsem požádal o přepracování a doplnění projektu,“ vysvětlil prodlení náměstek primátora Tomáš Brčák.

„Děkujeme proto všem místním obyvatelům za trpělivost, omlouváme se za prodlení, prioritou je dát tuto lokalitu co nejdříve do pořádku,“ dodává.

Město Děčín se totiž po rekonstrukci vodovodu a kanalizace dostalo do sporu s investorem stavby Severočeskou vodárenskou společností (SVS). Požadovalo totiž vydláždění chodníků žulovou dlažbou. S tím ale SVS nesouhlasila.

„Třikrát nám napsali, že tam nesmí být skládaný chodník, a to prý kvůli odvodu srážkových vod. Žádost jsme proto podali znovu, navíc jsme si nechali vypracovat posudek, proběhlo také koordinační jednání. Přestože náš požadavek zamítli i počtvrté, nevzdal jsem to a výsledek je ten, že tu opravdu bude skládaný chodník.

Také ulice dostane nový povrch,“ popisuje Tomáš Brčák s tím, že vydlážděno by mělo být i parkovací stání.

Nyní proto probíhá příprava projektové dokumentace nejen na Resslovu ulici, ale i na její okolí, aby byla celá lokalita připravena komplexně. Práce v dalších ulicích začnou po plánovaných rekonstrukcích kanalizace a plynu. Kromě toho město plánuje chodník v Žižkově ulici prodloužit až k parkovišti u zoo, aby se tu návštěvníkům nejen lépe chodilo, ale aby tu bylo i bezpečněji.

Zdroj: Magistrát města Děčín