Rubriky
Zprávy

Kriminalisté zadrželi skupinu dealerů drog

Čtveřice mužů více jak rok prodávala pervitin, obviněným hrozí až deset let za mřížemi.

Kriminalisté z děčínského TOXI týmu za asistence zásahové jednotky v uplynulých dnech zadrželi organizovanou skupinu dealerů drog. Čtyři muži ve věku od 27 do 49let jsou podezřelí, že na Děčínsku ve značném rozsahu distribuovali drogově závislým osobám hydrochlorid metamfetaminu známý jako pervitin. Tým kriminalistů na případu pracoval více jak rok, za tu dobu zadržení muži realizovali stovky jednotlivých prodejů o celkovém objemu minimálně jeden a půl kilogramu pervitinu.

Nejstarší muž v úmyslu vybudovat a upevnit si dominantní až monopolní postavení na nelegálním trhu s metamfetaminem neváhal společně se svými kumpány použít i násilí, aby jiné dealery buď donutili ke spolupráci, nebo jim znemožnili drogy v Děčíně prodávat. Najatým osobám skupina nabízela ochranu a „povolení“ prodeje pervitinu na území města, navíc za to požadovali jednou týdně platit výpalné. Když takový člověk spolupráci odmítl, byl k dalšímu prodeji nucen násilím.

Při domovních prohlídkách a prohlídkách jiných prostor kriminalisté zajistili 450 tisíc korun a osobní vozidlo v hodnotě tři sta tisíc korun. Všichni zadržení byli obviněni ze zvlášť závažného zločinu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy, nejstarší muž navíc i ze zločinu vydírání. Nejmladší ze skupiny spolupachatelů je stíhán na svobodě, u ostatních byly shledány důvody vazby a na soud budou čekat za mřížemi. Všem obviněným hrozí v případě uznání viny tresty odnětí svobody od dvou do deseti let.

1. července 2021, por. Bc. Daniel Vítek