Rubriky
Zprávy

Zpravodajství Policie České republiky

Ukradl dámské boty i opasek
Policisté dopadli muže, který začátkem června vstoupil do provozovny ve Varnsdorfu a uvnitř odcizil dámský opasek a boty. V minulosti šestkrát odsouzený recidivista je také podezřelý, že tentýž den ze společných prostor chodby domu ve Varnsdorfu odcizil jeden pár dámských sportovních bot. Muži strážci zákona sdělili podezření z přečinu, za který mu s ohledem na trestní minulost hrozí až tři roky za mřížemi.

Objasněné vloupání
Policisté objasnili vloupání, ke kterému došlo před třemi týdny ve Varnsdorfu. Sdělili podezření z přečinů krádeže a porušování domovní svobody jednatřicetiletému muži, který je podezřelý,  že v Dolním Podluží odpojil venkovní kameru a přes chodbu vnikl do prodejny, odkud ukradl pokladnu s finanční hotovostí. Škoda byla vyčíslena na více jak 33 tisíc korun, muži hrozí v případě odsouzení až tříletý pobyt ve vězení.

Zákazy řízení ignoruje
Z přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání je podezřelý 42letý muž, který si sedl za volant osobního auta, i když má rozhodnutím děčínského magistrátu a také soudem uloženy už tři tresty zákazu činnosti spočívající v zákazu řízení všech motorových vozidel. Policisté ho zastavili v Děčíně, muži, který si nesmí za volant sednout po dobu dvou let, hrozí v krajním případě až dva roky za mřížemi.

Krádež slunečníků
Policisté pátrají po neznámém pachateli, který v Rumburku ukradl dva reklamní slunečníky. Zmizely z předzahrádky restaurace, škoda byla vyčíslena na více jak dvanáct tisíc korun. Ve věci byly zahájeny úkony trestního řízení pro přečin krádeže, lapkovi hrozí v případě dopadení až dvouleté vězení.

 

25. června 2021, por. Bc. Daniel Vítek
tiskový mluvčí
Oddělení tisku a prevence