Rubriky
Zprávy

Události MP Děčín

Zákaz řízení mladík nerespektoval
V pondělí při hlídkové činnosti si strážníci povšimli zaparkovaného vozidla v zákazu vjezdu. U vozidla stáli tři muži, kteří strážníkům uvedli, že auto zde zaparkoval jejich kamarád, který musel nutně odejít pryč. Po chvilce se ze skupinky vyčlenil jeden muž, který strážníkům nabídl, že případnou pokutu, plynoucí ze zákazu vjezdu „by vzal za kamaráda na sebe“. Strážníci si však lustrací osob zjistili, že právě tento muž má vyslovený platný zákaz řízení motorových vozidel a pojali podezření, že právě on s vozidlem na místo přijel. Požádali obsluhu kamerového systému, aby auto sledovala a z místa odjeli. Po krátké chvíli, jim byla předána informace, že se vozidlo rozjelo směrem do Podmokel. Zde hlídka vozidlo zastavila. Řidičem byl skutečně muž, který s nimi před okamžikem hovořil a nabízel se k vyřešení přestupku za kamaráda. Z důvodu podezření na protiprávní jednání byla na místo přivolaná Policie České republiky, která si muže převzala k následujícím úkonům.

Muž chtěl pod vlivem drog spáchat sebevraždu
V pondělí ve večerních hodinách strážníci zachránili sebevraha. Vše začalo rutinní hlídkovou činností, během které si strážníci povšimli muže stojícího uprostřed vozovky před budovou hlavního nádraží. Z důvodu zachování bezpečnosti hlídka zastavila dopravu a muže vyzvala, aby opustil vozovku. Ten pouze stroze odpověděl: „Přeji si zemřít a chci, aby mě zde někdo srazil.“ Hlídka dále na nic nečekala a za použití donucovacích prostředků muže odvedla do bezpečí. Test prokázal, že muž jednal pod vlivem psychotropních látek. Muže si převzala záchranná služba.

Opilci obtěžovali kolemjdoucí
Děčínští strážníci v pátek v podvečerních hodinách zasahovali proti skupině mužů, kteří se váleli na zemi u obchodního centra v Děčíně IV a v opilosti hrubě pokřikovali na kolemjdoucí občany. Zásah se nakonec obešel bez použití donucovacích prostředků, nicméně dvěma mužům strážníci udělili pokutu za porušování veřejného pořádku. Jednání třetího muže bylo zadokumentováno a postoupeno správnímu orgánu. Následně muži z místa odešli.

Muž noční klid nerespektoval
Na tísňovou linku městské policie v pátek ve večerních hodinách zavolal muž, který oznámil rušení nočního klidu. Původce všeho by měl být soused, který bydlí v bytě pod ním. Hlídka na místě zjistila, že oznámení se zakládá na pravdě. Soused pod vlivem návykové látky pořvával na chodbě na ostatní obyvatele domu, pak úmyslně bouchal s dvířky od elektrických jističů a nakonec bezhlavě mlátil do stěn bytu. Strážníci šetřením na místě zjistili, že podobné jednání muže není výjimkou a poměrně často se opakuje. Mužovo počínání bylo zadokumentováno a pro podezření z několika přestupků oznámilo správnímu orgánu.

Zdroj: MP Děčín