Rubriky
Dětem Zprávy

Zápisy do prvních tříd proběhnou v Děčíně od 1. dubna

Také letošní zápisy dětí do prvních tříd základních škol budou ovlivněny pandemií koronaviru. V Děčíně zápisy proběhnou od 1. do 30. dubna 2021.

Rodiče budoucích prvňáčků mohou své děti přihlásit k zápisu od 1. dubna. Nejprve si musí ověřit, do jaké spádové oblasti patří. Tyto oblasti jsou nově vyznačeny na mapovém portálu magistrátu zde Do této mapy stačí zadat adresu bydliště, načež se zobrazí základní škola, která je pro budoucího prvňáčka spádová.

„Mám opravdu radost, že se nám podařilo tuto mapu spustit. Usnadňuje rodičům orientaci. Z mapy se lze rovnou „prokliknout“ na web příslušné školy a po zadání údajů vygenerovat žádost k přijetí na školu. Velké poděkování za odvedenou práci patří IT oddělení magistrátu,“ říká náměstek primátora Martin Pošta, který má školství ve své gesci.

Od 1. dubna bude na webových stránkách základních škol k dispozici aplikace Zápisy online, přes kterou budou moci rodiče vygenerovat žádost k přijetí k povinné školní docházce. Tuto aplikaci budou shodně využívat všechny základní školy v Děčíně.

Žádost je možné do pěti dnů od vygenerování doplněnou o kopii rodného listu dítěte doručit do školy čtyřmi způsoby: 1) e-mailem s elektronickým podpisem, 2) do datové schránky 3) poštou 4) osobně do školy. Je samozřejmě možné do příslušné školy zatelefonovat a vyplnění přihlášky konzultovat. Vzhledem k pandemické situaci se nebude konat motivační část zápisů s účastí dítěte. Zda škola k podání žádosti využije možnost stanovení termínu pro osobní předání v budově školy, záleží na rozhodnutí ředitele či ředitelky školy.

Mapu školských obvodů najdete zde

Zdroj: Magistrát města Děčín