Rubriky
Zprávy

Události MP Děčín

Opilého mladíka odvezla záchranka do nemocnice
Během hlídkové činnosti strážníci spatřili spícího muže na chodníku v ulici Kamenická. Po probuzení se mladík lekl a z místa začal rychle utíkat pryč. Bohužel alkohol v krvi způsobil, že mladíkovi nohy jej přestaly poslouchat a po pár metrech sám zastavil. Hlídka při kontrole zjistila, že se jedná o muže mladšího osmnácti let. Dechová zkouška prokázala přítomnost alkoholu v dechu ve výši 1.8 promile. Jelikož se jednalo o osobu mladší osmnácti let, byla na místo přivolána rychlá záchranná služba, která mladíka převezla na dětské oddělení ke sledování. Věc hlídka zadokumentovala a pro podezření z protiprávního jednání předala Sociálnímu odboru Magistrátu města Děčín.

Muž sedl za volant bez platného průkazu
V pondělí v dopoledních hodinách během hlídkové činnosti si strážníci povšimli zaparkovaného vozidla, o kterém z místní znalosti vědí, že jej řídí osoba bez řidičského oprávnění. Na základě tohoto podezření si hlídka počkala v nedaleké ulici, ze které vozidlo monitorovala. Během několika okamžiků se s vozidlem rozjel neznámý muž. Po zastavení vozidla byla u řidiče provedena kontrola, která prokázala, že muž skutečně oprávnění k řízení vozidel nevlastní. Celá věc byla zadokumentována a předána Policii České republiky k došetření.

Opilec útočil na hlídku i na služebního psa
Hlídka strážníků včetně služebního psa byla vyslána o víkendu v podvečerních hodinách do ulice Tyršova, kde se měl na chodníku povalovat opilý bezdomovec. Po příjezdu na místo se hlídka snažila muži vysvětlit neslušnost a protiprávnost jeho jednání, načež opilý muž ihned reagoval tím, že hlídku začal verbálně urážet. Muži zákona bezdomovce vyzvali, aby se uklidnil a pokud nepotřebuje lékařskou pomoc, aby z místa odešel. Na toto opilec zareagoval tím, že se pokusil napadnout služebního psa. Bohužel během několika okamžiků zjistil, že souboj s padesátikilovým psem nemůže vyhrát. Pes na povel psovoda „braň“ muže strhl k zemi. Souboj však neskončil a opilý bezdomovec se dál snažil psa bít. To se mu však nevyplatilo, protože při poslední ráně strhl psovi ochranný náhubek a pes se naplno zakousl do jeho ruky. Po povelu „pusť“ hlídka muže spoutala a převezla na oddělení Policie České republiky k dalším úkonům.

Zákaz řízení mladík nerespektoval
Ve čtvrtek v ranních hodinách při hlídkové činnosti strážníci zadrželi muže na motocyklu, který jel po cyklostezce. Během provedené kontroly vyšlo najevo, že řidič má vysloven platný zákaz řízení motorových vozidel a motocykl není přihlášen v evidenci vozidel a proto ani neměl RZ. Pro podezření z protiprávního jednání byl řidič převezen na místní oddělení Policie České republiky k následujícím úkonům.

Zdroj: MP Děčín