Rubriky
Zprávy

Události MP Děčín

Opilého řidiče si převzala policie
Během hlídkové činnosti si strážníci povšimli osobního automobilu, které vyjelo z protisměru jednosměrné ulice Karla Čapka na ulici Tyršova. Pro podezření ze spáchání přestupku strážníci vozidlo zastavili a požádali řidiče k vysvětlení svého jednání. Řidič vše vysvětlil tím, že před jízdou požil alkoholické nápoje. Přítomnost alkoholu v dechu potvrdila i zkouška, kterou strážníci následně u řidiče provedli. Celá věc byla předána hlídce Policie České republiky.

Muž napadl partnerku, pak i hlídku strážníků
Hlídka městské policie byla přivolána k partnerské hádce v Boleticích nad Labem. Podnětem pro přivolání strážníků se stal nesnesitelný hluk, který vytvářeli muž a žena ve svém bytě v panelovém domě. Po příjezdu na místo se v bytě nacházela pouze žena, která strážníkům sdělila, že se pohádala se svým partnerem, který před několika okamžiky z bytu odešel. Během jednání se však muž na místo opětovně dostavil a snažil se ženu před strážníky fyzicky napadnout, čemuž okamžitě hlídka zabránila. Zhrzený muž, když poznal že proti hlídce nic nezmůže, začal strážníkům slovně vyhrožovat zabitím pomocí nože. Nepočítal však s tím, že jeho jednání je od začátku jeho příchodu zaznamenáváno na služební kameru. Na místo se také dostavila hlídka Policie České republiky, která si celou věc, včetně pořízeného videozáznamu, převzala k dalšímu šetření. Muž je v současné době podezřelý ze spáchání několika protiprávních jednání.

Ke krádeži se bezdomovec přiznal
V pátek strážníci zadrželi osobu, která byla podezřelá ze spáchání krádeže elektroniky. K zadržení došlo na základě předaných informací ze strany Policie České republiky městské policii. Jednalo se o popis osoby podezřelé ze spáchání trestného činu krádeže. Strážníci v popisu na základě místní znalosti, poznali jim známého „děčínského“ bezdomovce o kterém vědí, kde se přibližně zdržuje. Následující den při kontrolní činnosti tamní oblasti bezdomovce spatřili a vyzvali jej k podání vysvětlení. Strážníky zejména zajímalo, kde se podezřelý nacházel v době spáchání skutku. Bezdomovec jim sdělil, že se na místě nacházel, ale věci neukradl. Následně byl hlídkou převezen na místní Obvodní oddělení Policie České republiky. Zde se jej strážníci zeptali ještě jednou, co na místě dělal. Jako odpověď obdrželi plné doznání k odcizeným věcem. Hlavním motivem pro spáchání krádeže byla potřeba uspokojit závislost na drogách.

Zdroj: MP Děčín