Rubriky
Dětem Kultura Sport Turisti Zprávy

Zářijový Tyršův Děčín

Tyršův Děčín – dva víkendy plné zábavy, sportu a kultury. Tyršův Děčín bude letos trvat dva víkendy. Kvůli zrušení květnových slavností se totiž rozhodlo město program této akce rozšířit. Tyršův Děčín odstartuje v sobotu 5. září, a to Tyršfestem, jehož hlavní hvězdou bude zpěvačka Ewa Farna. Chybět nebudou i dalšími tradiční akce: Adrenalin Challenge, ohňostroj, Sochaři Děčínu. V neděli 6.9. pak budou akce pokračovat a na Smetanově nábřeží navíc proběhem Duhový běh a na zámku Slavnosti vína.

Druhý víkend Tyršova Děčína odstartuje v pátek 11. září velkým závodem družstev základních škol Sokol Raptor. Zazávodit si bude moci po skončení závodu škol také veřejnost. Kdo si bude chtít zaběhat, může se večer navíc účastnit Sprintu k Tyršovi Dlouhou jízdou na zámek. Naopak, kdo chce relaxovat, může se v pátek vyrazit na akci Děčín z lodi. Sobota 12. září bude patřit hned několika sportovním akcím. Mimo pochodu krajem Dr. Miroslava Tyrše to bude turnaj ve volejbale, Spartan workout či Sokolské odpoledne, které nabídne cvičení pro veřejnost. U rogala se bude v sobotu od 15 do 20 hodin koncertovat. Akce Šance Muzikus nabídne vítězné kapely, které se v minulosti zúčastnily soutěže tohoto hudebního časopisu.

Zájemci se pak v sobotu večer mezi 20 a 21 hodinou mohou vydat na Stezku odvahy v zámeckém areálu. Posledním dnem Tyršova Děčína pak bude neděle 13. září, kdy od 10 hodin proběhne tradiční pietní akt; následovat bude vystoupení Sokola na rogalu a poté se půjde na zámek.

Odpoledne si pak mezi 14. a 17. hodinou přijdou na své děti – na Labském nábřeží pro ně bude připravena Tyršova stezka s několika stanovišti. A pokud přemýšlíte nad tím, jakému sportu by se vaše děti měly věnovat, pak si nenechte v neděli odpoledne ujít náborovou akci na Mariánské louce, kde se veřejnosti představí děčínské sportovní kluby. Tyršův Děčín 2020 pak definitivně zakončí několik hudebních vystoupení u rogala. Podrobný program najdete na www.idecin.cz.

Zdroj: Magistrát města Děčín