Rubriky
Sport Zprávy

Příprava Medvědů zatím bez výhry

Také ve druhém přípravném duelu se Medvědům nedařilo. Ač na ledě Bíliny vedl Děčín 2:0, Draci dokázali srovnat, následně i duel otočit a skóre se nakonec zastavilo na výsledku 7:4.

První vážnou akci zapsala už druhá minuta, ve které se utrhl Tomáš Jungwirth, dostal se před Šimona Brňáka, ale následný pokus pak poslal jen nad jeho branku. Poté si další šance vypracovali někdejší děčínští hráči Patrik Zicho a Pavel Kordule, ale Brňák si mezi třemi tyčemi poradil. Medvědi se ubránili dvěma oslabením a ve třinácté minutě pak otevřel účet zápasu. TOMÁŠ FAIGL zužitkoval přihrávku od Kolíčka a prostřelil Štěpku – 0:1. V samotném závěru první části hry pak měl ještě velkou šanci Petráš, ale ta zůstala bez překonání domácího brankáře.

Ve dvaadvacáté minutě navýšil náskok děčínských barev ZDENĚK PETRÁŠ, který šikovně před Štěpkou tečoval pokus Filipa Černohorského od modré čáry – 0:2. O chvilku později hrála Bílina přesilovku a tu využil RADEK NERAD, jenž pořádnou ranou propálil vše, co mu stálo v cestě – 1:2. V polovině zápasu se dvakrát snažil překonat Brňáka Pavel Kordule, ale nakonec před ním neuspěl. Bílině se podařilo srovnat ve čtyřiatřicáté minutě. Z prostoru mezi kruhy se prosadil střelou pod víko děčínské klece JAKUB JAROŠ – 2:2. V závěru ještě Kolíček zabránil velké šanci Bíliny a výrazně tak pomohl Šimonu Brňákovi.

Úvod třetí třetiny patřil jednoznačně Bílině. Ta totiž vsítila zásluhou PAVLA KORDULEHO a JIŘÍHO BUCKA dva slepené góly, při nichž dvakrát chyboval Šimon Brňák a Děčín tak musel dotahovat – 4:2. Netrvalo dlouho a Brňák musel lovit kotouč ze své sítě už popáté. Druhou branku v utkání vsítil JAKUB JAROŠ a dal Drakům pohodlný náskok – 5:2. V sedmačtyřicáté minutě pak vymetl roh Brňákovy svatyně TOMÁŠ DYRYNK a poté se do brankoviště postavil Ondřej Skokan – 6:2. Po chvilce poslal puk Dominik Havlík na LUKÁŠE VACÍNA a ten si poté zblízka vychutnal brankáře Bíliny – 6:3. I střídající Skokan po chvilce inkasoval, povedenou střelou do teploměru mu nedal šanci RADEK NERAD – 7:3. Na konečných 7:4 pak už jen korigoval stav ONDŘEJ SÝKORA, jenž zužitkoval přihrávku Petráše.

HC Draci Bílina – HC Děčín 7:4 (0:1, 2:1, 5:2)
Branky a nahrávky: 25. Nerad (Urban), 34. Jaroš (Urban), 41. Kordule, 43. Bucek, 46. Jaroš, 47. Dyrynk (Urban), 55. Nerad – 13. Faigl (Kolíček), 22. Petráš (Černohorský), 50. Vacín (Havlík), 60. Sýkora (Petráš)

Sestava HC Děčín:
Brňák (Skokan) – Kaltenböck (C), Kolíček, D. Havlík, Černohorský, Loukota (A), Vytejček – Gottfried, Faigl, Kuchynka – Cikánek, Petráš, Sýkora – Chovanec, Vacín, Arnold – Ineman

Vendula Zdražilová, HC Děčín