Rubriky
Kultura Sport Zprávy

V Děčíně to běží! Oblíbené sportovní akce nás čekají už za pár dní

Tradiční a oblíbené běžecké závody v Děčíně a blízkém okolí odstartují za pár dní. Na co se můžeme těšit a kterých závodů se můžete zúčastnit?

RUN LABE RUN – ŠTAFETOVÝ ZÁVOD

Další ročník týmového závodu pro běžce se bude konat 29.-30.8.2020. Trasa závodu zavede běžce do okolí Labe na trase vedoucí ze Špindlerova Mlýna k Děčínskému zámku.

ULTRALABÁK

Běžte objevit bizarní svět pískovcových věží, zelených údolí hluboko zaříznutých v rozeklané krajině skal. Pokořte cestou nejvyšší českou a německou stolovou horu. Vyběhnete k nim z nejníže položeného českého města Děčína (130 m n. m.).

Závod začíná legendární strmou tratí každoročního prosincového Běhu na Sněžník s úvodním převýšením přes 580 m. Cestou si zaběhnete do rovnou do dvou Národních parků Českého a Saského Švýcarska.

Večer nechte vyprchat nahromaděný adrenalin u příjemné hudby a dobrého piva během AFTERPARTY.

DĚČÍN RUNFEST

Hlavní závod, to je Děčínský půlmaraton – Labská cyklostezka a Mariánská louka: rychlý asfaltový povrch (95%) – rovina,  běh na 5 km – Labská cyklostezka a Mariánská louka (50%-50%), dětské běhy a rodinný běh – městský park na Mariánské louce.

SPRINT K TYRŠOVI

Sprint 280 metrů dlouhou jízdou v rámci každoročních oslav Tyršova Děčína.

T-MOBILE OLYMPIJSKÝ BĚH

4,6 kilometru dlouhý závod na Labské cyklostezce, od loděnice Kajak Děčín až ke křešickému zahradnictví a zpět.

BĚH REPUBLIKY DĚČÍN

Závod dlouhý 5 km, který je veden přes zámecké zahrady, Mariánskou loukou, kolem Kocandy a zpět, přes nový most, Labské nábřeží a po Tyršově mostě zpět na Smetanovo nábřeží.

Zdroj: idecin.cz